GÜNCEL

Ardan ZENTÜRK : Burada, ‘veliaht prens’, Sisi veya Guaido arıyorlar, geçiniz…

Tarih
02 Mayıs 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Ardan Zentürk

Tablo açıktır: Amerikan emperyalizmi, stratejisini, milletlerini peşkeş çekmeye hazır, birbirinin aynı ama görüntüde farklı üç karaktere dayandırıyor. Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) veliaht prensleri, Mısır’ın darbecisi Sisi ve Venezuela’da ortalığa dökülmüş Guaido arasında bir fark yok, hepsi, aynı küresel yapılanmanın işbirlikçileri… 

Trump’ın sırtını milletine dayamış Maduro’yu “diktatör” ilan edip, Sisi’yi Beyazsaray’da kırmızı halıyla karşılama nedeni bu… Ne dedi Pompeo, Sisi için, “bizim için çok iyi çalışıyor…” Suudi Prens Muhammed bin Salman, İstanbul’da, konsolosluk binasında Cemal Kaşıkçı’yı parçalattı, ne dedi Trump“Bir gazeteci için milyarlarca Dolar’lık ticareti tehlikeye atamam…” Bir de, insanhakları raporu yayınlayıp, dünyaya ayar veriyorlar, utanmazlar!.. 

PKK’ya silah veren, terörizmle mücadele eder mi, sıkıştığında Bağdadi 2.0 yeni sürümleTürkiye’ye saldırır, anladık, bu kez hazırlıklıyız. 

 

Türkiye’de telaşları büyük

Kapı gibi duruyoruz… 70 yılda yapılandırdıkları GLADIO-A ve 45 yılda yedekledikleri GLADIO-B’yi (FETÖ) dağıttık, temizlik sürüyor… 

15 Temmuz destanının devamını, Sudan, Cezayir ve tabii ki Venezuela halklarının anti-militarist duruşlarında bir kez daha görüyoruz.

Emperyalizm, şu anda, yukarıda saydığım üç karakterden birini burada öne çıkarmanın telaşında… 

Almanya’nın Sesi, BBC, Amerika’nın Sesi ve France 24, Youtube’da o kanalı neden kurdu sanıyorsunuz? Önce, Türkiye’de bağımsız medya yok görüntüsü, ardından, demokrasi için bir şeyler yapılmalı, Erdoğan’sız Türkiye’nin yolu açılmalı patırtısı, sonuçta da bir işbirlikçinin allanıp-pullanması… 

Bu, liderin yakınından bir karakter olabilir, hırsları yeteneklerinin önünde, mesela belediye başkanlığını geçici durak gören kullanılabilir bir karakter olabilir veya ülkede tezgahlanacak kaosta, dağılın, artık kontrol bende diyebilecek bir apoletli olabilir, fark etmez… 

Yeter ki, emperyalizmin dediklerini yapsın…

 

Emperyalist, senaryosu işlemezse saldırır

Millet, güçlü liderlerin gölgesinden bir yerlere tırmanmaya çalışanlara hiçbir zaman yol açmadı, İsmet İnönü mesela, muktedirdi ama, seçim kazanamadı… 

15 Temmuz travması sonrasında benzer maceraya atılacak bir apoletli yok!.. Ordu sivil otorite ile iyi çalışıyor, içindeki hainlerden arındıkça güçleniyor, bir daha kıpırdayan belli ki, karargahta tepelenecek… “Guaidolaşmış” bir karakter sağdan-soldan çıkar mı, çıkar, onu da teşhir edecek –çok şükür- milli/yerli medya var, Kuvayı Milliye ruhu, izin vermez… Emperyalizm bütün bu hesapları yaptı, başarılı olamayacağını anladığı anda, açık saldırıya geçecektir, bilin.

Erdoğan, IDEF konuşmasında “Türkiye’nin dışlandığı bir F-35 projesi tamamen çöker”derken üretime bağlı teknik bir konudan söz etmiyordu!.. ABD’nin politikasının Türkiye’nin alternatif tercihlerini tetikleyeceğini, bunun da küresel güvenlik sisteminde krize yol açacağını duyuruyordu. 

Söz, İnönü’nün 1964’teki saldırgan Johnson Mektubu’nu yanıtlarken söylediği “Yeni bir dünya kurulur, Türkiye de orada yerini alır” sözünden farklı değildir.

 

‘Türkiye ittifakı’ deyip kime el uzatacağız?

Bu nedenle… “Türkiye ittifakı” siyasi değil, milli kavramdır.

Milletin beyni bulanmamış, emperyalizme karşı Kuvayı Milliye duruşuna sahip kesiminin kenetlenmesidir. 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Arif

  03 Mayıs 2019 16:02
  1 0
  2 Dünyanın çivisini her türlü çıkartırken aç kurt gibi ülkemize bakıyorlar. Bütün bunların üzerine bir de içimizdeki satılmışlar var ki, görmüyorlar, anlamıyorlar ya da çok iyi beslendikleri için sahiplerinin sesliğini yapıyorlar. Sayın Zentürk sizi candan kutluyorum. Net, anlaşılır ve dosdoğru yazıyorsunuz.
 • Arif

  03 Mayıs 2019 16:01
  1 0
  Servetinin ölçüsü olmayan tırrampın siyonizm karşısında iki büklüm olması komedi mi, trajedi mi çözemedim. Sizin de işaret buyurduğunuz gibi darbeci sisiye kırmızı halı serenler, seçilmiş maduro'yu diktatör ilan ediyorlar. Filistin'de her gün cinayetler işleyenler, bir sinagogda bir sapık, bir museviyi vurduğunda haber bültenlerinin birinci haberi yapıyorlar.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;