SİYASET

Süleyman ÖZIŞIK : Erdoğan kimlerden bahsediyor?

Tarih
21 Ağustos 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bize yük olanlar değil, yükümüzü omuzlayan adamlar lazım" diyor.


"Rüşvet, yolsuzluk ve ahlaksızlık batağına saplananlar bizimle yolunu ayırsın" diyor.

"Yolunu şaşıranlar, dava anlayışından uzaklaşıp hainlere paçayı kaptıranlarla devam etmeyeceğiz" diyor. 

"Bize ne oluyor ki afra tafra yapıp koltuklardan güç alma gayretine giriyoruz" diyor.

Diyor da kime diyor?

Erdoğan'ın yönelttiği bu ağır sözlerin muhatabı olanlara bakıyorum, adamlar üstüne dahi alınmıyor yahu! Herkesten önce ayağa fırlayıp pişkince alkışlayanlar onlar oluyor.  

Ama nasıl bir alkış anlatamam! 

"Bravooo""Helaaal" diye yardıra yardıra ilerlerken önünde sıralanan koltukların arasına düşenler bile var! On dakika sonra kürsüde konuşan Erdoğan ile kendisini aynı karenin içine yerleştirdiği o muhteşem selfisini sosyal medyada görüyorum. 

Altına ise şu notu iliştiriyor: "Reis yine tarihi mesajlar veriyor. Tabi anlayana! Helal sana Reis, durmak yok, yola devam!"

Bazıları daha uyanık.

Bu sözleri es geçip, "Reis Almanya'ya bir kez daha ayar verdi" diye geçiştiriyor! Kendisine verilen ayardan bahsetmiyor bile...

Gördükçe, izledikçe, kafamı asfalta sürtesim geliyor yeminle... 

Yazarlık hayatım boyunca Erdoğan adına "Racon" kesmedim. Ama Erdoğan'ın söylediği sözlerin altında yatan mesajın ne olduğunu da iyi bilirim.

Özetle:

"Ya kendiniz bırakın, ya da ben gerekeni yapacağım. Siz bırakırsanız, en azından saygınlığınızı korursunuz. Ben yaparsam, toplum içine çıkacak yüzünüz olmaz" diyor. 

"Metal yorgunluk" derken, "Heavy Metalcileri" değil, değil, seni kastediyor. Anlaman için adını soyadını TC kimlik numaranı falan söylemesini mi bekliyorsun?

******

Erdoğan'ın isyanının sebebini hepimiz aslında çok iyi biliyoruz. AK Partililik kimliğini kaybetmiş, "halka hizmet, hakka hizmettir"anlayışından sapmış, kibir batağına saplanmış, tek davası rant ve rüşvet olan bedbahtların partide kalmasını istemiyor. 

Halkın geniş bir kesimi, sırf Erdoğan'a olan sevgisinden ve inancından dolayı yaşanan bu kepazelikleri görmezden geldi. 

Açıkça ve dürüstçe söylemek gerekirse...

Bu teşkilatçılık ve bu belediyecilik anlayışı ile, 2019 yılında yapılacak seçimlerde başarıya ulaşmanın imkanı yok! 

Teşkilat ve belediyelerin tamamı berbat durumda demiyorum. Böyle bir hadsizlik ve vicdansızlık yapamam. Ülkesi, milleti ve davası için ölümüne mücadele eden teşkilatların sayısı hala çok, ama çok fazla...

Ancak berbat olan belediye ve teşkilatlar, sütün içine düşen birkaç damla katran görevi görüyor. Bu durum koca partinin ülke genelinde kötü anılmasına neden oluyor. 

Konferanslar döneminde şahit olduğum birkaç sıkıntıdan bahsedersem, sanırım meramımı daha iyi anlatmış olacağım. 

Balıkesir Gençlik Kolları Başkanı, geçmişte nikah şahitliğini yaptığım iyi bir delikanlıdır. Adı Cihan Atabey olan bu delikanlı nerede oturuyor biliyor musunuz? 

Balıkesir'e 284 kilometre uzaklıktaki Denizli'de ikamet ediyor!

Koskoca Balıkesir'de başka genç kalmamış olmalı ki İl Başkanı Cihan Atabey'in Gençlik kolları Başkanı olmasına karar veriyor. 

Sadece bu mu?

Aynı İl Başkanı, bundan aylar önce Kadın Kolları Başkanlığı'na bir kadın aday getiriyor. 

Bir süre sonra bu kadının, sosyal medya hesaplarında Erdoğan'a yönelik ağır küfür ve hakaretler yazdığı, oğlunun ise Erdoğan'a kağıda kaleme gelmez küfürlerle saldırdığı ortaya çıkıyor.

Rezalet ortaya çıktıktan 4 saat sonra kadın görevinden alınıyor. Alınıyor ama onu göreve getirenler bu kepazeliğin üstünü örtüp, koltukta oturmaya devam ediyor. 

Bir örnek de Şanlıurfa'dan...

Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanı Sedat Ertürk, kendisini Acemoğlu Sosyal Hizmetler Limited Şirketi'nin personeli olarak gösterip, Haliliye Belediyesi'nde taşeron işçi olarak işbaşı yapıyor.

İşbaşı dediğime bakmayın, o iş göstermelik!

Ve bizim taşeron işçi olan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı'na belediyeden her ay 4 bin 443 TL maaş ödeniyor! 

İl Gençlik kolları Başkan Yardımcısı Suat Baytak ise aynı belediyeden, 3 bin 555 lira maaş alıyor. 

Haliliye İlçe Gençlik Kolları Başkanı ise Lider İnşaat personeliymiş gibi görünüp Haliliye Belediyesi'ne taşeron işçi olarak giriyor. Yani göstermelik işçi!Belediyeden aldığı maaş yukarıdaki rakamlarla aynı civarda... 

Ancak arada bir fark var!

Bu arkadaşımız vakti zamanında sosyal medya üzerinden HDP'nin hendek siyasetini savunan biri...

"Çocuklar ölüyor, insanlar bölgede susuzluktan kırılıyor" diye algı operasyonları yürüten, "Gönlüm AK Parti ile HDP koalisyonundan yana" diyen, 7 Haziran'da AK Parti'nin çöküşünden çok, oylarını artıran HDP için sevindiğini söyleyen bir dava adamı kardeşimiz!

Hangisini sayayım...

Adana'da mal varlıklarına el konulan Fetö'cülerin 15 Temmuz darbesinden bir gün sonra İl Başkanlığı'nda baş köşede ağırlanmasını mı?

İstanbul'da Fetö ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle hapiste yatan bir iş adamıyla halen 3 şirket üzerinden ortaklığını yürüten Belediye Başkan Yardımcısı'nı mı?

Marina inşaatlarını hile hurda yoluyla kurdurduğu şirketlere yaptırıp, bu şirket üzerinden akrabalarına trilyonları aktaran belediye başkanlarını mı?

Bu dev komplekste bir anda trilyonluk dükkan sahibi olan belediye başkanının basın halkla ilişkiler müdiresini mi? 

Bel altı hikayelerini yazmamaları için Sözcü gibi, Yurt Gazetesi gibi gazetelere trilyonlar aktaran belediye başkanlarını mı? 

AVM'lerdeki dükkanlara oğlu, kızı, gelini gibi akrabaları üzerinden ortak olan belediye başkanlarını mı?

Yoksa Fetö'cü yerel gazeteleri 15 Temmuz darbe girişimi gününe kadar belediye bütçesinden topluca aldırıp Fetö'ye para aktarımını sürdüren belediyeleri mi?

Yazmakla bitmez!

Onları da önümüzdeki günlere bırakalım...

KİMDİR O RACON KESENLER?

14 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Erdoğan'ı bir iki kez uzaktan görmüşlüğüm oldu. Erdoğan'ı görmek için özel bir mücadelem olmadı ama, karşılaşmamak için üstün bir gayretim oldu. Bunun nedenini daha önce sizlerle paylaşmıştım. 

Hiç bir yazımda da "Erdoğan'a yakınım" falan demedim, kimseye ayar çekmeye çalışmadım.  

Ve yazarlık hayatım boyunca, "Erdoğan konuşsun, ben de ona göre bir yazı döşenirim" diye beklemedim. Görüşlerimi daha çok Erdoğan'an önce okurlarla paylaşmayı tercih ettim. 

Erdoğan, "Benim adıma racon kesenler" derken, hangi yazarlardan bahsetti bilmiyorum. 

Cidden bilmiyorum ve merak da etmiyorum.

internethaber
21 Ağustos 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • REmzi Ali

  13 Nisan 2018 14:35
  0 0
  Bir yıl geçmiş aradan. Hangi adımlar atıldı bunlar için bir de onları say bir zahmet.
 • vatansever

  26 Eylül 2017 16:41
  0 0
  Ak Partinin %90 nı Cumhurbaşkanımızı sömürüyor.
 • MURAT 20

  24 Ağustos 2017 10:08
  0 0
  DEMEK Kİ SİZİN YAZINIZDAN ANLAŞILDIĞINA GÖRE NEREDEYSE AK PARTİLİ OLANLARIN ÇOĞU PARTİYİ KULLANARAK RANT PEŞİNDE OLMUŞLAR VE DAHA ÖNCEDEN HEMEN HEMEN HEPSİ FETÖCÜ İMİŞ. EĞER BUNLAR DOĞRU İSE VAY YAZIKLAR OLSUN HEPSİNİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM.
 • kıyas onat

  24 Ağustos 2017 02:02
  0 0
  bravo..
 • Göktürkler 1

  22 Ağustos 2017 07:54
  0 0
  COKKK yahudi var COKKK Allah vatanim TÜRKIYEMI korusun
 • denizlili

  22 Ağustos 2017 02:43
  0 0
  Bu verilen örneklerin birde denizli için incelenmesini istesek gücümüz yetmez belki birileri burada sesimizi duyar da menfaati olmayan bu davaya gönül verenler ile onlar arasındaki farkı görürler.Genel olarak partiyi veya teşkilatı suçlamak haksızlık olur.Ama bu hak yiyenler eğer incelenmese 2019 seçimleri sıkıntıda ancak reis bunun çok iyi farkındaki gereğini yapacağının inancındayız.
 • Ismail Bakir

  21 Ağustos 2017 19:30
  0 0
  Il Baskanlarina elestiri yasagimi var?
 • Ismail Bakir

  21 Ağustos 2017 19:29
  0 0
  Bazi arkadaslar rahatsiz olmus, Kardesim gercekleri yazmadiysa, savciliga sikaket edersin. Burada Milletin kafasini karistirmayin. Yaptiginiz metod Feröcülüktür. Algi Operasyonu yapmayin. Sayin Özisikin bütün yazilarini okurum ve simdiye kadar, hic bir uydurma yazisina rastlamadim. Üstelik ne maglum, senin o dedigin Baskan icin calismadigin?
 • Osman Emral

  21 Ağustos 2017 17:04
  1 0
  Sayın Özışık; Gene olay senin hırsızın kötü benim ki iyi meselesine döndü. Biliyorum yoruldunuz, ama Trabzon'u da yazın lütfen
 • hergun

  21 Ağustos 2017 15:47
  1 0
  süleyman bey bu belediyelerden bir taneside yozgat ili sorgun ilçesi dir onuda ben söyleyeyim adamların anlayışları şu nede olsa Cumhurbaşkanı çalılşıyor halkta onu sevdiği için bana oy veriyor düşüncesindeler ve bunu dillendirmektende geri kalmıyorlar koskoca ilçenin sokakları berbat halde beylerim makam araçlarıyla caka satıyorlar
 • salih kaban

  21 Ağustos 2017 12:36
  0 1
  ayrıca biz başkanımızdan memnunuz Allah ondan razı olsun hertürlü derdimizde bizim yanımızda olmuştur lütfen bu yazınızı kaldırın çünkü iftira çok kötü bişeydir hesabını veremezssiniz Allaha
 • salih kaban

  21 Ağustos 2017 12:34
  0 1
  sayın yazar ak parti şanlıurfa gençlik kolları başkanını bizzat tanıyorum yaptıgınız haber yalandır onun öyle bişeye ihtiyacı yoktur kimseyi tam tanımadan hakkında iftira atıyorsunuz
 • mhmtdmn

  21 Ağustos 2017 11:26
  0 1
  sayın özışık...Önceleri eleştiri oklarınız büyükşehir belediye başkanınayken ne oldu da okların yönü il başkanına doğru yönlenmeye başladı..
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;