SİYASET

Süleyman Özışık : AK Parti’nin rakibi AKP!..

Tarih
21 Nisan 2021
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

AK Parti'den birilerinin karşı mahalleye yaranma amacıyla sergilediği gevşek tavırları anlattığım "Bize yazıklar olsun" başlıklı yazıma parti tabanından yağmur gibi tepki yağdı.

Görünen o ki parti tabanının bam teline dokunmuşum. Parti yönetiminden birileri bana gönderilen mesajları veya yazımın altına iliştirilen mesajları okumuş olsa, inanın başını iki elinin arasına alır, "Biz kendi tabanımıza yapılan bu haksızlığı, bu zulmü nasıl olmuş da görememişiz" diye hayıflanır.

Yazdıklarımı Türkçe yazdım, birileri anlasın diye Türkçenin tercümesini yapacak hâlim de yok.

Altını tekrar çizerek söylüyorum.

Bu partiye canıyla ve malıyla emek veren dava sevdalısı insanlar artık parti içinde yabancı muamelesi görüyor. Düne kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a AK Parti'ye ve AK Parti'ye destek veren seçmenlere en ağır hakaretleri edenler bugün partinin çeşitli kademelerinde cirit atıyor.

Ve bu kişiler partiye ihanet etmeye devam ediyor.

Daha acısı, partiye ihanet eden bu kişiler de birileri tarafından korunup kollanıyor. Bu koruma ve kollamaya isyan çığlıkları ile tepki gösteren gerçek dava erbapları ise birer ikişer partiden uzaklaştırılıyor.

Kimse de "Bunlardan haberimiz yok. Söyle de bilelim ona göre davranalım" diyemez.

Diyemez çünkü ne oluyorsa Türkiye'nin gözü önünde oluyor. Nasıl yaşandığını duymak isterseniz size sadece bir tane örnek vereceğim.

Geçtiğimiz haftalarda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Grup Toplantısı'nda kürsüye çıkardığı bir adam vardı. Unutanlar veya hatırlamayanlar için ismini söyleyeyim.

Bayram Sarı...

Akşener kürsüye çıkardı: Urfalı çiftçiden çarpıcı sözler - Urfa HaberleriBu adam İYİ Parti'nin kürsüsüne çıktı, AK Parti'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yerden yere vurdu, Meral Akşener'e "Sayın Genel Başkanım" diyerek methiyeler düzdü. İyi Parti sıralarından da büyük alkış aldı.

Bütün Türkiye bu görüntüyü canlı yayında izledi mi?

İzledi...

Peki kimdir bu Bayram Sarı hiç merak ettiniz mi? Hiç boşuna araştırma zahmetine girmeyin. Kim olduğunu ben söyleyeyim.

Bu adam 2009 yılında AK Parti Şanlıurfa İl Genel Meclis Üyesi olmuş. 2014 yılında Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiş. 2020 yılında, yani son kongrede Bozova AK Parti "üst kurul delegesi" olarak görevlendirilmiş!

Yani o kürsüye çıkıp AK Parti’ye ve Erdoğan’a saydıran adam AK Parti’nin içinden biri!

Peki Allah aşkına!..

Bunu sadece ben mi görüyorum. 

AK Parti'nin il ve ilçe teşkilat yönetimi bunu görmüyor mu? Bu adam partinin içinde nasıl oluyor da hâlâ yer alıyor söyler misiniz?

Ya peki bu adam gibiler partinin içinde yer almaya devam ederken, nasıl kişiler partiden dışlanıyor dersiniz?

Şimdi size başka bir örnek vereyim. Samimi bir dava adamının partide nasıl üvey evlat muamelesi gördüğünü anlatayım.

İsmi Adil Karakuş...

Süleyman Özışık yazdı: AK Partinin rakibi AKP!Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Diyarbakır gibi bir yerde Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine konuşanların karşısına tek başına dikilmiş.

"Ben bu seçimin Âlem-i İslam'ın bütünlüğüne sebep olacağına inanıyorum. O yüzden buradayım ve seçim bitinceye kadar da burada olacağım. Gerekirse şehit olacağız ama yine de burada olacağız. Biz Reis-i Cumhurumuzu kati surette Mursi'nin yalnızlığına terk etmeyeceğiz. Sultan Abdülhamid Han'ın yalnızlığına bırakmayacağız. Herkes akıllı olsun. Onu zalimlerin yalnızlığına terk etmeyeceğiz. Bu yolda Allah yâr ve yardımcımızdır" diye çığlık çığlığa davasını anlatıyor.

Bunu yazarken canımdan can gidiyor, etimden et koparıyorlar sanki ama gerçek olan şu:

Adil Karakuş bugün savunduğu partinin kapısında bildiğiniz el muamelesi görüyor. 

Adil Karakuş tek olsa, sadece bir örnek olsa, “gözden kaçan bir detaydır” diyeceğim.

Ama değil...

Vallahi de billahi de Adil Karakuş gibi on binler var, yüz binler var. Yazanların hikâyesini tek tek yazsam, inanın feryat edersiniz.

Ben bu partinin de bu davanın da düşmanı değilim.

Yazınca ağır yazıyorum, bunun farkındayım. Lakin Adil Karakuş ve Adil Karakuş gibiler partinin dışına itilirken, bize, davamıza ve inandığımız değerlere küfredenlerle yol yürünmesi benim kanıma dokunuyor! 

Benim derdim AK Parti değil. AK Parti'nin seçim kaybetmesi de değil korkum. AK Parti gider bir başka parti gelir bunu da biliyorum. 

Ben AK Parti'nin başındaki liderin inandığı ve milyonların sevdalısı olduğu hak davasına zarar geldiği için isyan ediyorum. Yeryüzündeki mazlumların umuduna darbe indirildiği için isyan ediyorum. İçimizde olup, yanımızda olmayan birilerinin dava sancağını yere düşürecek hareketlerini gördüğüm için isyan ediyorum.

Keşke diyorum...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2021 yılı milletimize söz verdiğimiz gibi demokratik ve ekonomik reformlar yılı olacak - Sputnik TürkiyeKeşke, Cumhurbaşkanı Erdoğan bir gün, "AK Parti'nin hak davasına gönül vermiş ve fakat çeşitli nedenlerle küstürülmüş, partiden dışlanmış dava arkadaşlarım; ses versin" diye bir çağrıda bulunsa... Ya da "Onlarla buluşup dertlerini dinlemek istiyorum" diyebilse…

Ve oluşacak mahşerî kalabalığı görse...

Olur mu bilmiyorum!

Ama bu olmadığı için, sesini duyurmak isteyen seçmenin isyanını ben ve benim gibiler dile getiriyor.

AK Parti bu sese kulak vermek yerine, kendisine düşman olan ve kıyamete kadar düşman kalacak olanlara yaranmaya çalıştığı sürece kaybetmeye devam edecek.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Okuyucu 2

  22 Nisan 2021 01:10
  1 0
  Bu aşamada sapla samanı birbirinden ayıramayan organizasyonlar maalesef yıpranıp dağılma sürecine girerler. Bu ayrımı başaranlar ise bu süreçten güçlenerek çıkarlar. Bu kural her örgüt her hareket için geçerlidir. Ak Parti de inşallah bu süreçten güçlenip çıkar.
 • Okuyucu 1

  22 Nisan 2021 01:04
  1 0
  Dava çekirdek bir çevreden çıkarak kitlelere yayılıp etkisi ve gücü arttıkça her kesim için cazibesi artar. Bu aşamaya ulaşan her hareket için genel kural çalışmaya başlar. Bu harekete ve fikre hizmet edenlerin yanında hizmet eder gibi görünenler ve bu hareketten kendine nema kotarmaya çalışanlar ortaya çıkar.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü

Copyright © 2024 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;