SİYASET

Süleyman Özışık : Abdullah Gül’den berbat final!..

Tarih
28 Nisan 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

İşin doğrusunu isterseniz, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün durumuna düşmek istemezdim. 

Henüz saygınlığını kaybetmeden çıkış yapacağı bir kapı varken, siyasi ihtiras uğruna kendini bu durumlara sokması, onun açısından berbat bir final oldu.
Öyle kötü bir durum ki...
Bir dönem kendisini istemeyen, kendisi Cumhurbaşkanı olmasın diye Meclis'i boykot eden CHP'lilerin niyetini anlayamadı ve onların gazına gelip tüm dava arkadaşlarını küstürdü.
HDP'liler, "Eğer aday olursa biz destekleriz" derken tek kelam etmedi.
Hakkındaki dedikodulara set çekemedi, ekran karşısına geçip, "Benim adımı bu tür kısır tartışmalarla kirletmeyin" demedi. Rüzgârın kendisinden yana dönmesini bekledi. 
Geldiğimiz noktada...
CHP'liler kazan kaldırıp, "Bizim gündemimizde Abdullah Gül diye biri yok" diyerek onu istemediklerini ilan etti. İyi Parti de onun tek ve ortak aday gösterilmesine rıza göstermedi. 
MHP, onu istemediğini açıkladı, AK Parti seçmeninin bir tekinden dahi oy alamayacağı zaten ilk günden belliydi. 
Şu tabloya baktığımızda seçmenin neredeyse yüzde 90'ı kendisini istemediğini açıklamış durumda. Ama o, hâlâ Temel Karamollaoğlu'nun kayığından inmemek için direniyor. 
HDP'nin yüzde 9'uyla Saadet'in yüzde sıfır bilmem kaçına güveniyor herhâlde!..
Yani çıkıp 100 bin imza toplasa ve "Ben bu yarışta varım" demiş olsa, inanın tek kelime etmez, verdiği karara saygı duyardım. Hatta yarın bir gün bunu yaparsa, kendisini saygı içinde alkışlarım.
Ancak tek hayali ve tek hedefi, Recep Tayyip Erdoğan'ı devirmek olanlarla bir olup, bir zamanlar bütün makamları ayağının altına seren eski dava arkadaşına kumpas kurması...
Kusura bakılmasın lakin, bu benim midemin kaldıracağı bir şey değil...
Bir zamanlar kendisini destekleyen, Cumhurbaşkanı olması için oy veren ve dahi şehir şehir dolaşıp kendisine destek toplamaya çalışan biri olarak bu durumu hazmedemiyorum. 
Gördüğüm manzara beni tiksindiriyor.
Saadet'in, bir dönem Merhum Necmettin Erbakan'a hakaret edenlere ödül vermesi, Gül'ün ödül vereni ve alanı alkışlaması, onlarla omuz omuza durması ve aynı safta fotoğraf vermesi...
“Kimler kimlerle beraber olmuş” dedirtiyor.
Sayın Abdullah Gül'ü dünya gözüyle görmedim. Hasmı da hısmı da değilim. Ancak ben, vefa duygusuna ve bu duygunun kendisinde olmadığına inanan birisiyim.
Bu partinin lideri, sizi Cumhurbaşkanı yaptırabilmek için e-Muhtıra yedi. Bin tane kumpasa, bin tane kanlı ve kansız eyleme tek başına göğüs gerdi. İl il, ilçe ilçe, meydan meydan dolaştı sizin için. 
Darbenin eşiğinden döndü bu ülke, siz Cumhurbaşkanı olabilesiniz diye... Bunların hiç mi kıymet-i harbiyesi yoktu yani? 
Size ve eşinize hakaretler edilirken, cansiparane bir şekilde sizi savunan bu partinin seçmeninin çektiği hatırı sayılır acılar oldu. Onların, HDP'liler ve CHP'liler kadar değeri yok muydu gözünüzde?
Niyetim incitmek değil. 
Sadece, hayal kırıklığına uğrayan milyonlar adına, onların hissiyatına ve isyanına tercümanlık yapmak adına yazıyorum. 
Düne kadar milyonlarla beraber yürüdüğünüz bu yolu çekilmez kılmak için o kadar şey yaptınız ki Sayın Abdullah Gül...
O kadar kırıcı ve incitici şeyler yaptınız ki yani yazayım desem sayfalar yetmez. Zor gününüzde yanınızda olanların, zor günlerinde yanında yoktunuz. Arkadaşlarınız apaçık bir savaştayken, siz bilerek ve isteyerek geride kaldınız. 
Yetmedi, savaş nidalarıyla saldıranların saflarında yer aldınız. 
Yazık...
Gerçekten çok yazık...
Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi gelmesin diye ailece 'hayır' oyu verdiniz. Şimdi ise, "Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminde beni çatı aday yapsınlar" diye fırsat kollayıp zemin yokluyorsunuz.
Ama kaybettiniz...
Yani bundan sonra Erdoğan kürsüye çıkıp, "Cumhurbaşkanı adayımız Abdullah Gül kardeşimizdir" dese dahi, kazanma şansınız yok.
Geçmiş olsun!

internethaber
28 Nisan 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Fanismail

  25 Nisan 2019 15:54
  0 0
  Yere bahan yürek yahan.
 • Cevahir

  12 Şubat 2019 19:14
  1 0
  Syn gül ü evde biri kurup sokağa salıyor... Gül kurulduktan sonra ya sokağa çıkmamalı yada eve gitmemeli....
 • erdal

  04 Ocak 2019 07:24
  2 0
  Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.
 • Aaaaaaaa

  29 Nisan 2018 23:52
  2 0
  Geniş mutabakat saglansaymis Erdoğan'ın karşında aday olacakmış kardeşim gül hitabina karşılık kardeşim Erdoğan demesini beklerdik vatandaş izliyor vefasizlara ihanet edenlere ve darbecilere destek verenlere cevabı nasıl olacak herkes görecektir durmak yok yola devam
 • ahsen

  29 Nisan 2018 22:09
  6 0
  bütün yazılanlara katılıyorum. Arınç gibi çıkıp akp nin ve tayyip erdoğanın yanındayım dese idi herkesin gönlünü kazanmış olurdu. Ama karizmayı çizdirip kötü bir finali tercih etti.
 • OKUR

  29 Nisan 2018 19:00
  3 1
  Canım annem bir köylü.O nun bu tip insanlar için söylediği güzel bir sözü var."Kalıbının adamı değil".Yazık Sayın Gül adına ben utandım.hırsına ve nefsine yenildi.
 • Öz can

  29 Nisan 2018 13:57
  3 0
  Yazık etti kendine. Söylemişti ama aktif siyaseti bıraktım diye.bu şu demekti.aktif siyaset yapmıyorum ama perde arkasından iş cevirebilirim. Pensilvanyanin emriyle iki parti gule teklif götürdü oda emriniz başım üstüne dedi.ama unuttuklari bisey var dı;ne yapsalar boş goklerden gelen bir karar vardır
 • Hakkı

  29 Nisan 2018 00:46
  8 0
  Aynen imzamı atıyorum. Az bile yazmışsınız . Gül çiçeğinin yaptıkları İnsanın midesi kaldırmıyor.
 • As1

  28 Nisan 2018 21:57
  5 0
  Aslanim benim süleyman hann
 • As1

  28 Nisan 2018 21:53
  4 0
  Sen cok yasa Süleyman hann
 • MUHAMMED

  28 Nisan 2018 14:45
  3 0
  AYNEN SENIN ICIN RTE BUKADAR IYILIK YAPTI OKADAR ITIRAZA ESININ BASORTUSUNE HAKARETTE BULUNANLARA KARSI DIK DURDU AMA SEN IHANETIN EN BUYUGUNU YAPTIN ITE KOPEGE BOYUN EGIPMEDET UMDUN ONLAR ICIN SABANA VURULMUSCASINA YUSUDUN MERAKIM SU SIRTINDAKI KIRBACIN SAHII GERCEKDEN BIRZAMAN ERBAKANA IHANET EDIN DIYE BAGIRIP HAKARET EDENLERMI YOKSA AMERIKADAKI FETO DENEN DOMUZMU SIRTINDAKI KIRBACI TUTANMERAK ETMEMEK ELDE DEGIL
 • HAK DAVA

  28 Nisan 2018 14:27
  4 0
  ASIL ASMAZ BAL KOKMAZ KOKARSA AYRAN KOKAR ONUNDA CİNSİNİ .......KİM CİNSİ YOĞURTTUR DİYE BOŞUNA DEMEMİŞLER ABDULLAH GÜL HEMŞERİM OLUR AMA NE YAZIK Kİ CİNSİ YOĞURTMUŞ YAZIK ÇOOK YAZIK DEĞİL YAZIKLAR OLSUN KALIBINA EŞİNİN BAŞI KAPALI CUMHUR BAŞKANI OLAMAZ DİYE ANA YASA MAHKEMESİNE KOŞUPTA 367 HUKUK GARABETİNİ ÇIKARANLARI NE ÇABUK UNUTMUŞ ZAVALLI...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;