ÇOCUK ve AİLE

Sema Maraşlı : Hiçbir Erkeğin Şerefi Güvence Altında Değil

Tarih
24 Aralık 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Sema Maraşlı

İstanbul sözleşmesi ve bununla bağlantılı olarak çıkarılan 6284 sayılı kanun maddesi ile hiçbir erkeğin namusu şerefi hürriyeti garanti altında değil. Erkeklerin insani hakları, kadınların iki dudağı arasında. Bir kadın “şu erkek bana cinsel istismarda bulundu” dediği anda tecavüz ya da elle taciz bile olması gerekmiyor, erkeğin hayatı orada bitiyor.

Kadının delil, belge, şahit sunmasına da gerek yok. Adam o gün kadının dediği yerde olmasa bile ceza alıyor, örnekleri var. Az buz bir ceza da değil çoğu on yıl dan yirmi yıla kadar olabiliyor. Suçsuz erkek cinsel istismar suçu ile hapse girdiği için tecavüzcülerle aynı koğuşta kalıyor, dışarıda ailesi perişan anne-baba-kardeşleri, hanımı-çocukları sevdiklerinin suçsuz yere utanç verici bir suç isnadı ile içerde olmasından dolayı perişan oluyorlar.

Bu kanun maddesi sebebiyle memlekette iftira yeni kazanç kapısı oldu. Binlerce kadın iftira atıp ya da kız çocuklarına iftira attırıp sonra karşı taraftan yüksek miktar paralar istiyorlar. Karşı taraf bu parayı verse bile kurtulamıyor vicdanlı bir hakime denk gelmemişse dava devam ediyor.

Cezaevlerinde binlerce iftira mağduru erkek var. Bütün deliller erkeğin masum olduğunu gösterdiği halde ki normalde suç isnat eden ispat etmek zorunda olduğu halde, suç isnat edenin hiçbir delili olmadığı halde, binlerce erkek iftiradan cezaevinde yatıyor.

Aile Bakanımız ve Adalet Bakanımız bu kanun maddesini sık sık dile getiriyorlar ki duymayan kalmasın. Bütün feminist kadınlar ve feminist erkekler de kadın beyanının esas olmasını destekliyorlar. Güya şiddete karşı kadınları koruyormuş. Ne hikmetse kanun çıktığından beri kadına şiddet arttı fakat hâlâ ısrarla kanun savunuluyor.

Şimdi benim anlamadığım şey bu kanun maddesi uygulamada sadece halkı mı kapsıyor yoksa siyasileri ve tanınmış insanları da kapsıyor mu?

Mesela Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’a bir kız “Bilal Erdoğan bana cinsel tacizde bulundu” dese delil ve ispat istenmeden Bilal Erdoğan’a da cinsel istismardan yirmi yıl ceza verilecek mi ve tecavüzcülerle aynı koğuşa konulacak mı? Cumhurbaşkanımız ve eşi Emine Erdoğan: “Kadın beyanı esastır, bunca masum erkek hapis yatıyorsa, bizim evladımız da yatsın, yeter ki feminist kadınların rızasını kazanalım.” diyecekler mi?

Kadın haklarının kuvvetle savunucularından KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan kendi eşi Selçuk Bayraktar için bir kadın: “Selçuk Bayraktar bana cinsel istismarda bulundu” dese Sümeyye Erdoğan “Kadınları korumak zorundayız, kadın beyanı esastır, kadınlar bu konuda yalan söylemez, bu iftira olamaz, bir kadın böyle deniyorsa yapmışsındır sen, gidip paşa paşa tecavüzcülerle aynı koğuşta yıllarca yatacaksın, ben çocuğumu bu utançla büyütürüm yeter ki feminist kadınlar bizden razı olsun…” diyebilecek mi?

Ya da Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e bir kadın “Abdülhamit Gül, cinsel istismarda bulundu.” dese Abdulhamit Gül “Kadınlar kırmızı çizgimizdir, kadın beyanı esastır, bir kadın söylüyorsa doğrudur.” deyip masum olduğunu ispat etmeye çalışmadan gidip ömrünün kalanının cezaevinde gerçek tecavüzcülerin içinde geçirmeye razı olur mu?

Ya da Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kendi kocası, ağabeyi ya da herhangi bir yakını cinsel istismar suçlamasına maruz kalsa yine “kadın beyanı esastır” deyip kanun maddesini savunacak mı?

Ya da binlerce erkeğin evinden atılması ve iftiraya maruz kalmasına sebep olan 6284 kanun maddesine hiç itirazı olmayan ve Ak Parti’nin yanlışlarını ve günahlarını da destekleyen MHP lilerin başına böyle bir şey gelse bunu kendileri için de kabul edebilecekler mi?

Mesela bir kadın çıksa: “Devlet Bahçeli beni taciz etti, bana cinsel istismar da bulundu” dese yine “kadın beyanı esastır” denilip delil ve belgeye bakılmadan sayın Bahçeli’ye yirmi yıl cinsel istismar cezası verilecek mi? Sayın Bahçeli bin bir emekle ve çabayla ördüğü ömrünü, haysiyetini ve şerefini sadece bir kadının beyanı ile tecavüzcülerle aynı koğuşta bitirmek ister mi?

Ya da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yarın onun başkanlıktan ayağını kaydırmak için bir kadının “Kemal Kılıçdaroğlu bana cinsel istismarda bulundu.” iftirasına maruz kalsa kendi için de “Kadın beyanı esastır, kadınlar yalan söylemez, kanunumuz böyle, yeter ki feminist kadınlarımız mutlu olsun” deyip ömrünün kalanını hapiste tecavüzcülerle geçirmek ister mi?

Ya da diğer bakan ve milletvekilleri, kendileri, eşleri ve evlatları için bu kanun maddesinin uygulanmasını kabul ederler mi?

Ya da 6284’ün kuvvetli savunucularından ve Ak Parti’nin akillerinden olan gazeteci-hukukçu Nihal Bengisu Karaca, kendi eşine ya da oğluna bir kadın cinsel istismar iftirası atsa “Kadınları korumak zorundayız, kadın beyanı esastır, bu arada iftiraya uğrayan, başı yanan, hayatı sönen, ömrü hapiste çürüyen erkekler problem değil, bir kadın cinsel istismar var diyorsa vardır, ben kadına inanırım, benim kocama da oğluma da böyle bir suç isnat edilirse kendilerini aklamaya uğraşmasınlar, hapiste tecavüzcülerle aynı koğuşta ömürlerini çürütebilirler.” diyebilir mi, içi sızlamadan titremeden. Nihal Bengisu Karaca’nın tacizci kocası ve tacizci oğlu etiketi ile yaşamak ister mi Nihal Hanım? Eğer kendi için istemez ise başka bir kadın, başka bir erkek ve başka bir oğul için de istememeli.

Bu yukarıda adı geçenlerin namusu, haysiyeti, hürriyeti kıymetliyse, suçu ispat edilmemiş her vatandaşın namusu, haysiyeti ve hürriyeti kıymetlidir.

Ne buyuruyor âlemlere rahmet olarak gönderilen Allah’ın Rasulü:

“Sizden biriniz kendisi için istediğini müslüman kardeşi için de istemedikçe iman etmiş olmaz.”

Kendisi için şeref, haysiyet, hürriyet, adalet isteyen bir müslüman eğer diğer mümin kardeşleri için bunu istemiyorsa gerçekten iman etmiş sayılmaz.

Bu yazıda kendilerinin ya da sevdiklerinin isminin yanında taciz, cinsel istismar gibi kelimeleri bile görmekten rahatsız olanlar nasıl olur da başkaları için buna razı olurlar.

Öğrencisine onu istediği yüksek notu vermediği için hapis yatan öğretmenler, öğretmenlerin tuzak kurduğu müdürler, hastasının iftirası ile hapis yatan doktorlar, akademisyenler, eski karısının iftirası ile hapis yatan kocalar, sevgilisinin ayrılmayı kabullenmeyip istismar iftirası attığı gencecik delikanlılar, dinsizlerin tuzak kurduğu imamlar… Gömleği arkadan yırtılmış binlerce Yusuflar hapiste sadece kadın beyanı ile beş yıl, on yıl, yirmi yıl ağır ceza ile gerçek tecavüzcüler ile aynı koğuşta yatıyorlar. Aileleri dışarıda perişan.

Şu anda bu ülkede hiçbir erkeğin namusu, şerefi ve hürriyeti garanti altında değil sadece bir kadının birkaç cümlesine bakıyor.

Kadına şiddeti bitirmek bahanesi ile erkeklere yapılan bu zulümler aynı zamanda bu erkeklerin hanımına, annesine ve kızına da yapılıyor. Onları sevdiklerinde ayırıyor ve bu utançla yaşamak zorunda kalıyorlar. Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir zulüm yok.

Adaleti sağlamanın yolu başkalarına zulmetmekten geçemez. Bizim 6284 e ihtiyacımız yok. TC nin kanunları insanı korumak zorunda. İnsanın içinden kadını çekip alır ona ayrı kanunlar yaparsanız bu demektir ki kanunlarımız insanı korumuyor, biz bari kadınları koruyalım. Ortaya çıkan durum bu. O halde atın o diğer kanunları, kadınları da erkekleri de çocukları da koruyan ortak bir kanun yapın şu zulümler bitsin artık. Yoksa hepiniz risk altındasınız.

Nihal Bengisu Karaca’nın 6284’ ü savunduğu bir yazısının sonuna aldığı bir söz ile yazıyı bitirmek istiyorum. Bu söz aslında Nihal Hanımın kendi yazısını çarpıklığını, tek taraflılığını ve adaletsizliğini de göz önüne seren “İlmin Kapısı”ndan muhteşem bir söz. 6284 ü destekleyen ve bu zulme sessiz kalanlara ithaf ediyorum.

“Zulüm kılıcını çeken, aynı kılıçla öldürülür.” Hz. Ali

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Koksâl

  26 Aralık 2018 09:42
  2 0
  Elinize sağlık doğru tesbit
 • Ankaralı Yusuf

  26 Aralık 2018 01:41
  1 0
  2- Ne diyelim Amerikan kafirinin istediği ılıman Müslümanlık bu olsa gerek. Baksanıza yahudi eşşekleri ve gizli yahudi suud yöneticiler başlattılar bile ılıman Müslümanlığı. İlk işleri de Amerika'nın, dolayısıyla İsrail'in emri olan Müslüman kardeşlerden olan CEmal Kaşıkçı'yı katletmeleri de bunun bir uzantısıdır. (NOT: yorumlar için 500 karakter çok azdır çok editör hocam. Hele benim gibi bir köşe yazarı için az.
 • Tespit

  25 Aralık 2018 17:49
  6 1
  Bu zehrin kaynağı KADEM... Sorsan muhafazakarlar ama icatlarının hak ile, hukuk ile ve hatta insanlık ile alakası yok. Aile yapısını dinamitlemek için ne lazım geliyorsa yapıyorlar. Hangi kanuni düzenlemeye hacet varsa çıkarttırıyorlar... Mazbut pozları yalan; post modern, süslüman feministler...
 • ŞAHİN

  25 Aralık 2018 16:33
  11 0
  Bu yazıya katılmamak mümkün değil. Hele üç beş kız öğrencinin öğretmenleri hakkında böyle suçlamalarda bulunmasını çok ihtiyatla karşılıyorum. İftira atmak çok kolay. Kötü not almış veya herhangi bir sebeple öğretmenine kızmış öğrenciler çok rahat iftira atabilir. seksen yaşında adam beş yaşında çocuğa istismarda bulunmuş mesela.İnsaf yani. Çocukları çok severim. ama insan sokakta çocuk sevmeye bile korkuyor.
 • ramazan uçar

  25 Aralık 2018 13:46
  5 0
  agzına yuregine ellerine saglık sozun bittigi yer.
 • ARS

  25 Aralık 2018 12:31
  8 0
  Kimisinin yanıldığı için ses çıkarmadığı, kimisinin de karşı tarafın şirretliğinden korkarak sustuğu veya görmezden geldiği bu sosyal problemlere parmak bastığınız için sizi tebrik ederim.Milletin vicdanına tercüman oluyorsunuz. Birkaç sapık, psikolojik problemi olan, sadist insanı örnek alınarak bütün bir erkek kitlesini ayni kefeye konulmamalı. Ayni rahatsızlık, terbiyesizlik içinde kadınların da varlığı kabul edilmelidir. İlgililerin uyanması için yazılarınızın devamını bekliyoruz.
 • Ve_insan

  25 Aralık 2018 07:28
  9 0
  Çok tehlikeli biz erkekler canavar değiliz kadının da kötüsü var erkeğin de kadın annedir abla dır kardeş dir hala dır teyze dir Erkek baba dır abi dır kardeş dir Dayi dır amca dır CANAVAR Değildir
 • nafaka magduru

  25 Aralık 2018 01:53
  1 0
  Zinanin serbest olduğu ülke de HATTA teşvik edildiği ULKEDE kadinin beyanila cinsel tacizi suc SAY o zaman zina yapanlarin hepsi erkek ey KANUN YAPICLAR EY ADELET BAKANIMIZ EY AILAILE BAKANIMIZ oy ugruna kadinlarimizi asaliyor sunuz Aileleri yikiyorsunuz adeleti mahediyorsunuz KISACA KULHAKKI YIYORSUNUZ GUNAH ISLIYORSUNUZ
 • Sade Vatandaş

  24 Aralık 2018 22:06
  6 0
  Sn. Cumhurbakanımızın bu hanımefendinin yazısını okumasını çok isterim. Bir kanun maddesi sadece beyanı yeterli görüp evrensel hukukun değişmez ilkesi olan ve kendisinin de her fırsatta dile getirdiği “müddei iddiasını ispatla mükelleftir” ilkesi ile çelişiyorsa bu kanunun uygulandığı kişilerin tamamı zulüm altındadır. Bu çok vahim ve ciddi bir vebal yükü taşır. Hz.Ömer’in “Adalet Mülkün Temelidir” sözünü unutmamalıyız.
 • Ayhan

  24 Aralık 2018 20:43
  10 0
  Sema hanım bu tür davalarda suçsuzluğumuzu nasıl ispat edeceğimizi bilemedik hakimde savcıda iftiracıların yanında böyle kişilik sahibi kadınlarımız kızlarımız görüyoruz parklarda bahçelerde sosyal medyada hatta ve hatta toplu ulaşım araçlarında dahi yemediler halt kalmıyor lütfen sizlerden yardımlarınızı rica ediyoruz saygılarımla
 • Ayhan

  24 Aralık 2018 19:56
  7 0
  Sema hanım yazınız için sizlere teşekkür ederim aynı sorun bizim başımızada geldi ne hakim derdimizi anlıtır ne savcı halimizi anlıyor
 • Çakırbeyli

  24 Aralık 2018 18:47
  13 0
  Sema hanım Allah razı olsun bunca yazınızda rağmen bir tedbir alınmıyor bunda art niyet olduğunu düşünüyorum
 • mağdur

  24 Aralık 2018 17:59
  9 0
  Haktan yana olan herkese selam olsun. Sema hanım sizi gıyaben daha yeni tanıdım. sanki bu yazınızda beni anlatmışsınız. 60 senelik ömrümü manevi değerlerimi, onurumu ,şerefimi, haysiyetimi korumak için azami hassasiyet gösterdim. Ancak birkaç yeni ergen kız öğrencinin hezeyanları sonucu şu anda mahkemeliğim. Henüz sonuçlanmadı. onun için daha fazla detay yazamıyorum. Bir hanım olarak tespitlerinize yürekten katılıyorum.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;