ÇOCUK ve AİLE

Sema Maraşlı : Erken Evlenenlere Özgürlük

Tarih
21 Mart 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Sema Maraşlı

“Kızlarımız okusun, hayat bayram olsun…” hayalinden bir çıkıp gerçekleri görürsek iyi olur. 18 yaş 14 yaş arası kızların çoğunun sevgilisi var. Sosyal hesaplarına bakılırsı hiç de çocuk havası yok. Ve sevgilileri ile de cinsellik yaşayanların sayısı da oldukça yüksek. 18 yaş altındaki kızlar, dini nikahla evlendiğinde kocaları tecavüzcü sayılıp hapse atılıyor; fakat zina yapsalar bir problem yok, yeter ki evlenmesinler.

Erken evlilik olmasın, diye çabalayan muhafazakarlara  ve feministlere bakıyorum hiçbirinin de erken yaşta nikahsız ilişkiyi önleme konusunda bir çalışması yok. Çocuklar evlenmesinmiş.

O çocuk dediğiniz ergenlerin yemediği halt kalmıyor, evliliğe gelince mi problem! Eğer samimi olarak gençleri düşünüyorsanız onlara faydalı eğitimler vermek ve zinanın önüne geçmek için çalışırsınız.

Biz Müslüman bir ülkeyiz. Bizde zina olmaması lazım, evlilik değil. Zinaya giden yollar açık bırakılır fakat evlilik yollarına taş konulursa bu zinayı artırmaktan başka bir işe yaramaz.

Dinen reşit olmuş kişiler evlenebilir. Dinen reşit olmak için de ergenliğe girmiş ve aklı olgunlaşmış iyi ve kötüyü ayırt edebiliyor olması alış-verişten anlıyor olması gibi şartları var dinimizin. Bu olgunluğa sahip olan kişiler evlenebilir. Onlara evliliği yasaklamak zina yollarını açmak demektir.

Batı’da da böyle. Resmi evlilik yaşı 18 fakat ergenler 14 yaşında reşit sayılıyor evlenemiyor fakat  cinsel birliktelik yaşayabiliyor. Bizde 18 yaş altına zina serbest, evlilik suç.

Geçmiş yıllarda evlendiği zaman karısı 18 yaş altında olduğu için hapis yatan binlerce erkek var içerde. Tek suçları dini nikahla evlenmek. Kadınların hiçbirinin şikayeti yok ve kocalarını hapisten kurtarmak için çabalıyorlar.

Resmiyette kocalarını kurtarmak için başvuran 4 bin üzerinde kadın var, diye açıklama yapılmıştı. Ki sayı bunun çok çok üstündedir fakat başvuranlar bunlar. Kadınlar “Biz kendi gönlümüzle, düğünle dernekle, dini nikahla evlendik, kocalarımızı seviyoruz, bizi zorlamadılar onları bırakın biz de çocuklarımız da mağduruz…” diyorlar.  Bu rakamlar üzerinden en on bin çocuk da  “anne-babası erken evlendi” diye babasız büyüyor. Kadınlar ve çocuklar maddi- manevi sıkıntıda.

Milletvekillerinin bir kısmının, bu mağdur kadınlara verilmiş sözü vardı ve kanun çıkacağı zaman feministler ayaklandılar ve “Tecavüzcü ile evlilik serbest bırakılıyor.” Diye yaygara çıkardılar öyle olmadığını bildikleri halde.

Kanun tekrar görüşülmek üzere notuyla geri çekildi, fakat tekrar görüşülmedi. Binlerce erkek dini nikahla evlenmenin cezası olarak içeride tecavüzden yatıyor. Hem de 8 den 16 yıla kadar ağır cezalarla. Eşleri ve çocukları dışarıda ağlıyorlar. O mazlumların göz yaşlarında hepimiz boğuluruz. Milletvekilleri bu kanunları nasıl içlerine sindiriyorlar acaba?

Tek suçları evlenmek olan kişileri hapse atmanın hesabını, kanunun düzenlenmesine engel olanlar, ve yetkililer nasıl verecek?

Gerçekten merak ediyorum, feministlerin nesinden korkuluyor? Neredeyse hepsi Avrupa fonundan besleniyor ve çoğunluğu hükümet düşmanı. Bunların nesinden korkuyor hükümet?

Sayıları da çok değil. Sadece sosyal ağları ve medyayı iyi kullanıyorlar. Feministlerden değil, bunların dediklerini yapmaktan korkun. Feministlerin hiçbir yere huzur getirdiği görülmemiş ancak kargaşa çıkarırlar.

Güya kadın hakklarını savunurlar o da yalan. Bakın, kocaları onlarla evlendi diye “nikah cezası olarak” kocaları hapiste olan kadınların haklarını neden savunmuyorlar feministler. Onların ve çocuklarını gözyaşlarını neden görmüyorlar. Zira ideolojilerine uymuyor.

Bırakın femisintler carlasın dursunlar; onlar carlamak için büyük paralar alıyorlar Avrupa fonundan, herkes görevini yapar, milletvekillerinin ve hükümetin hakkı ve adaleti seçmesi gerekir. Allah’tan gayri bir şeyden korkmayanın yardımcısı Allah’tır.

Sayın Milletvekilleri!

Lütfen bir an önce erken evlendiği için hapis yatanların, serbest bırakılması içi çalışmalar yapın. 15 yaş 18 yaş arası evliliği serbest bırakın.

Bakınız ne zaman Allah’tan gayri şeylerden korkuldu ayaklarınıza dolaştı.

18 yaş evlilikler, gençlerin cinsel olarak aktif olduğu, dinimizin izin verdiği, geleneğimizde de var olan bir kültür. Bunun alt sınırını belirlersiniz.  15 yaş olabilir.  18-15 yaş arası evlenecek olanlar uzman bir ekipten izin kağıdı alabilirler.

Burada aile baskısı var mı zorla mı evlendiriliyor, ya da erkekten yana bir tehdit ya da taciz var mı gibi konularda psikolog, polis ve diğer uzmanların olduğu ekip kızın tamamen kendi rızası ile geldiğine emin olursa izin verilir, o da evlenir. Bir kız zorla mı gönlüyle mi evleniyor anlamak zor değil bu devirde artık her imkan var.

Siz evliliğe izin vermezseniz ne olur? Zina olur. Vebali de üstünüze olur.

Batı’da evlilik yaşı 18. Fakat 13-14 yaşından sonra kızlar istediği erkekle ilişkiye girebiliyor ve aynı evde evli gibi yaşayabiliyor, yasak değil. 14 yaşından sonra çocuk olarak değil, genç olarak görülüyor. Bu yüzden evlilik yaşının 18 olması onları pek ilgilendirmiyor zina serbest 18 i geçse de zaten çoğu evlenmiyor. Bizde evlilik yaşının 18 olması ancak düzgün helal hayat sürmek isteyenlere ceza oluyor.

Geçen yıl Amerika’da 15-19 yaş arası 1000 kızdan 29.4 ü doğum yapmış.

İngiltere de 15-19 yaş arası 1000 kızın gebe kalma oranı (44.2) yarısı kürtaj yaptırmış yarısı doğurmuş.

Devlet bu kızların birlikte olduğu kişileri toplayıp toplayıp hapse atmıyor. Batı’nın serbestliğini alıyorsak modernlik diye, bari o konudaki kanunlarını da alalım.  14 yaş resit olarak kabul ediliyor ve ona karışılmıyor.

Bizde 18 yaş altında kızlara geri zekalı muamelesi yapılıyor ve kız “ben gönlümle evlendim” dese de hiç dikkate alınmıyor, “sen kız çocuğusun aklın ermez, bilmezsin” deyip kocası hapse tıkılıyor. Nasıl başarıyorsak Batı’dan aldığımız kanunlardan en çok dindarlar zarar görüyor.

Bu yüzden 18 yaş altı çocuklarımızı koruyalım, sahtekarlığından çıkıp, realiteden bakıp ona göre inançlı insanlar zarar göremeyecek şekilde, düzenlenme yapılsın acilen ve içerde evlenme cezasından yatan mazlumlar bir an önce çıksınlar, hanımlarının ve çocuklarının yüzü gülsün.

Sayın Milletvekilleri,

Sizin kendi oğlunuz 18 yaş altı bir kızla evlenmiş olsa, oğlunuzun 8 yıl hapis yatmasına hem de gerçek tecavüzcülerle birlikte aynı koğuşta kalmasına razı olur muydunuz?

Karısını ve çocuklarından ve sizlerden ayrı suçsuz yere en ağır cezadan gençliğini hapis çürütmesine razı olur muydunuz?

Müslüman kendisi için istemediğini, müslüman kardeşi için de istemez. Sustuğunuz her şeyin hesabını vereceksiniz.

Bu vebalde kalmak istemiyorsanız bir an önce resmiyette reşit olma yaşını değiştirmeniz lazım. 15 yaş resit olmak için ideal bir yaş.

Daha önceki problem dini nikaha “dini nikah” demeyip “cinsel istismar” dendiği için yaşandı. Dini nikaha “tecavüzcüsü ile evlenme yasası” denirse siz de tecavüzcüleri serbet bırakanlar olarak ilan edilirsiniz elbette.

Lütfen Allah rızası için dini nikahı kabul edin ve dini nikaha dini nikah deme cesaretini bulun kendinizde.

Önce cesaret. Dinsizlerin cesareti kadar bir Müslümanın cesareti yoksa ağlayalım halimize. Bu mazlumların eşlerinin, çocuklarının, anne-babalarının döktükleri gözyaşlarında boğulmak istemiyorsanız bir an önce kocalarını serbest bırakın.

Not: Lütfen bu yazıyı paylaşalım ve mazlumlare destek olalım.

Cocukaile.net
21 Mart 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Yucelemine

  18 Ağustos 2018 00:07
  5 0
  Sema hanım ne olur biran önce güzel haberler verin erken evlenenler için af çıksın size güveniyoruz bayram geliyor bu bayramda zehir olacak artık çocuklarımın yüzü gülsün allah rızası için....
 • Yucelemine

  18 Ağustos 2018 00:02
  7 0
  Tek suçumuz sevmek 13 sene sonra gelen ceza ben ise 3 çocukla evim kira ve 8 yıl 4 ay ceza aldı eşim şuanda cezaevinde güya devlet beni koruyomus ne koruması resmen benim yuvamı dağıttı çocuklarımın gözü yaşlı bıraktı allah rızası için biran önce yasa çıksın yardım edin en küçük oğlum 3 yaşında her akşam "babam nerde ne zaman gelcek " diye soruyo ne olur yalvaririm bi çare bulun yardım edin eşim cezaevinden çıksın biran önce .....
 • keloğlan

  27 Temmuz 2018 12:11
  3 0
  seni aileden sorumlu bakan yapmak lazım kızım... ALLAH yolunu açık etsin
 • keloğlan

  27 Temmuz 2018 12:07
  3 0
  Önce şu zina suçunu geri getirin ... aleme rezil olduk yaaa
 • Karaçor Hatice

  23 Mart 2018 19:05
  9 0
  Sema hanımın görüşlerine Kesinlikle katılıyorum problemi o kadar güzel ele alıp çözüm yolları göstermiş teşekkür ediyorum. Yetkilileri de bir an evvel bu konuyu çözmelerini bekliyoruz.
 • hursit dilaver

  23 Mart 2018 12:41
  1 0
  28 şubata gelen günlerde,4-5 yıl öncesinden başlıyarak bir ön süpürme yapılmıştı.özal, türkeşin şüpheli ölümleri.( ikisi de turki geziden sonra vefat ettirildiler.)o zamanki PKK olaylarında şehit olan askerlerimizin okullarına baktınız mı.ben çoğunlukla İHOlu sanıyorum.genel politika olabilir.devamı,şimdi ırak ve suriyede sünni halkın öldürülüp eritilmesi oluyor acizane.28 şubat ta da sunnilerin ezilmesi değilmiydi.PKKnıni afrindeki sunni zulmü de aynı değilmiydi.. ey dostlar uyumayın bakalım
 • hursit dilaver

  23 Mart 2018 12:34
  4 0
  2-3 gün önce bir dava vardı. baba kızına tecavüz eden çocuğu öldürmüş falan .kız 15 yaşındayken olmuş bu olay.kız da o değil başkası le beraber oldum diyor. yaş 15..işte bizim laikçi, feministçi,aydınlanmacı,kamalist,özgürlükçü nisa taifesinin hayalibir durum.. 15 DE SAKIN EVLENME, SEVİŞ,HAMİLE KAL VE KORKMA SENİ KORURUZ.zaten ülkenin sosyal hayatı 28 şubattan beri böyle bozuldu. hala 28 şubat etkisi var. BAKMAYIN SİZ ŞU UYUŞTURUCU ALAN BEBELERİN EGİTİMİNE BAKIN,NERDEN MEZUNLAR.
 • dertli

  22 Mart 2018 21:22
  4 1
  18 yaşa kadar evlilik yasak. Okuyan çoçuk lar 35 yaşa kadar evlenemiyorlar, birde yeni aile yasaları var. en az 3 çocuk beklentileri var, gülermisin ağlar mısın böyle giderse,onbeş yirmi yıl sonra çocuk ithal etmeye başlıyacağız. Allah akıl fikir versin.
 • Can Memleketim

  22 Mart 2018 09:22
  6 0
  Belki siyaset belki diyanet bu ortamda cesur davranamayabilir ama şu hanımefendi kadar erkeklik yapabilecek adına düşünür, yazar, araştımacı bilmem ne bilmem ne diyen takışıp takıştıran üç beş âdem demi yoktur!
 • Erol

  22 Mart 2018 07:59
  6 0
  Lisede 14 15 yasında neler neler yapıyorliyor bunlara önlem yok evlilige yasakmı konulur sema ablamızın yanındayım
 • Asımın nesli

  21 Mart 2018 23:32
  5 0
  Harika bir yazı. Tebrik ediyorum sema maraşlı hanımefendiyi
 • mmç

  21 Mart 2018 22:48
  4 0
  Hanım abla sizlerden ALLAH (c.c) razı olsun. Bu sistemin ruhu laik (lâdini) ve her zaman Müslümanlara zulüm ediyor. Siz hakikatleri yazdınız. Allah (c.c) Mahkeme-i Kübra'da yüzünüzü nurlandırsın.
 • okur

  21 Mart 2018 22:47
  4 0
  Sema Hanım ın yazılarını büyük bir beyeniyle okuyorm.Kadın,erkek ve aile konularında çok aydınlatıcı yazıları var.Sema hanım bir kadın olarak bazen kadınların bazen erkeklerin yanında yer alıp her ikitaraf için adil davranıyor.Şimdi Sema Hanım her iki tarafın yanında yer alıp onlar için adalet arıyor.İçi kan ağlayan kadınların düşmanı da ahlaksızlığın savunucuları feminist kadınlar.Kısacası kadının düşmanı yine kadın.
 • Destekçi

  21 Mart 2018 20:52
  9 1
  Çok haklısınız bu yazı kesinlikle dikkate alınmalı, aksi halde yanlışa ortak olunuyor bebali çok büyük
 • Mustafa

  21 Mart 2018 16:37
  10 0
  Gerçeklerin taa... kendisi.
 • hursit dilaver

  21 Mart 2018 15:26
  4 0
  şu CHP korkusu olmasa neler yapar bizimkiler da işte korku adam ne muhalefeti be 950den beri hala iktidarda. biraz kafa mı salladı millet, gelsin darbe.CHP gene iktidarda.yazar haklı.ortaokul ve liselı kizlar cinsellik yaşıyor tabi. evlenmezden önce de gelsin dikiş doktorları.hele universitede aynı evde, seviyeli birliktelik,ortk yaşam revaçta.işin kötüsü anadolunun bağrından gelen saf kızımız da,böyyük şeherde böyle demek deyip ortak eve geçiyor.ey AKP... nasssııızzz.eyisiiiiiz,eyisiiiiiz.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;