POLEMİK

Mehmet Barlas : Galiba MİT gerçekten CHP'yi sabote ediyor

Tarih
25 Kasım 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Mehmet Barlas
25 Kasım 2014...

Geçen hafta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisinin içinde bulunduğu durumdan MİT'i sorumlu tutmuş ve şöyle konuşmuştu:
"- MİT'in içinde bir grubun sadece CHP için görevlendirildiğini biliyoruz.
CHP'de karışıklık çıkarmak ve daha bir sürü başka şey için yapıldı bu görevlendirme.
"
Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerini ciddiye almayanlar çoğunluktaydı.
Örneğin CHP milletvekili Rıza Türmen partisinin Genel Başkanı'nın bu sözlerini "Biz zaten yeteri kadar karışığız. MİT'e ihtiyaç var mı bilmiyorum" diyerek yorumlamıştı...
Bu sözleri ciddiye alanlardan olan Kurtuluş Tayiz ise Akşam'daki köşesinde olaya şöyle bakıyordu:

Kaset komplosu
"Kuşkusuz CHP'ye yönelik bir istihbarat operasyonundan bahsedilebilir; ancak bu operasyon dört yıl önce Baykal'a kaset komplosuyla Cemaat'e bağlı istihbaratçı polisler tarafından gerçekleştirildi.
Bu operasyonla CHP yönetimi yeniden dizayn edilerek Kemal Kılıçdaroğlu partinin başına getirildi.
Ulusalcıların elinden çalınan CHP,
'yeni sol, yeni CHP' söylemi üzerinden Pensilvanya'nın güdümüne girdi. CHP'ye yönelik bir operasyondan bahsedilecekse işe önce Baykal'a yapılan kaset komplosundan başlamalı."

Meğer gerçekmiş

Aradan geçen günlerde ben de "Kılıçdaroğlu'nun sözlerini ciddiye alsam mı almasam mı" içerikli bir kararsızlık içinde bocalarken, Kılıçdaroğlu'nun yeni sözleri ile kararımı verdim.
Anladım ki Kılıçdaroğlu MİT tarafından oluşturulmuş bir zemin üzerinde bir semt-i meçhule doğru yönlendiriliyor. "Daha bir sürü başka şey için" yapılan bu komplo Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarının MİT'te oluşturulmuş bir mizah ekibi tarafından yazılmasına ve bu yazılanların Kılıçdaroğlu tarafından yüksek sesle okutulmasına kadar dayanmış durumda...

Somut bir örnek

Bu duruma somut son örnek CHP Genel Başkanı'nın Palandöken'deki bölge toplantısı öncesinde bir kahveye gidip halkla sohbet ederken söylediklerinden verilebilir...
Kılıçdaroğlu bu sohbetinde şunları söylemiş:
"- Kahvede bir vatandaş anlatıyor: 'Ben suçluyum kaçak sigara satıyorum' diyor. Onunla çoluk çocuğumu geçindiriyorum beni hapse atıyorlar. Çıkıyorum yeniden kaçak sigara satıyorum, başka yapacak işim yok.' Ona 'Evine götürdüğün her lokma helaldir ve senin alın terinin hakkıdır' dedim. 'Hiç korkma kaçaksa kaçak...
Sigara satmaya devam et kardeşim.
Ben senin arkandayım.'

Nerede o eski sigaralar...

- Ona dedim ki... 'Eskiden bizim tütünümüz, yerli sigaramız vardı. Şimdi var mı? Hayır yok.
Kime verdiler. Uluslararası tekellere verdiler. Hep beraber yabancı sigara içiyoruz. Biz tüketiyoruz onlar kazanıyor.
' Çocukluğumda ilköğretimde 'Yerli malı Türkün malı herkes onu kullanmalı' diye öğretilerdi.
Kendi malımızı tüketeceğiz. Önce kendi insanını, işverenini savunacak, onun üretimiyle bir yerlere sahip olacak."
Ne dersiniz? Kılıçdaroğlu'nun MİT'in mizah yazarlarının hazırladıkları metinleri okuduğu konulu kuşkumda haklı değil miyim?

Sabah

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • osmanli

    27 Kasım 2014 10:35
    0 0
    dunyanin hangi ulkesine gideseniz gidin cok partili rejimlerin oldugu..boylesine renkli kislikli bir muhalefet lideri bulamazsiniz..))) agza, dilin ucuna veya beynin dusundugu ama asli olmayan seyleri konusmayi seviyor bu adam yahu...birisi ogretsin suna muhalaefetin ne demek oldugunu ..hukumet deseki muhalefet parti liderine basbakan yardimciligi yetkileri verilecek yeni kanun cikariyoruz dese onada muhalefet olacak yahu..bu derece...halk umrunda degil adamin ..halkin hizmetine yapilan er elemente maddeye muhalefet oluyor..kontrolsuzce hepsi hepsi erdogan sendromu var adamlarda...iyide yapsa superde yapsa erdogan yapti kardesim.. olmaz..hani ..bahceli yapsa olur..gaflari,sikca gazetelerde gordugum soylemleri..iddalari.suclamalari,ithamlari hepsi de kimizaman ultra komedi.kimi zamanda trajii komedi yahu. kucuk bir bebek bile insan ka ka ku ka diye bir edep ve uslup ta konusuyor ..siz agziniza ne geliyorsa diyorsunuz kardesim olmazki..birde su var..cok sok eskiden her hangi bir manavin kasabin .bakkalin dukkanina gittiginizde oranin sahibinin unlu siyaset adamlariyla cekili fotograflarini gorurduk maslarinda. demirelle.ozalla. hani bende onemli kislerle bulundum benden yamuk gelmez anlaminda..kilicdar ogluda almis mit i agzina onunla fotograf cektirip kaybettigi ununu disarda da icerde de kazanmaya calisiyor...bu konuda butun yorumlarimda dedim ya...chp sana sesleniyorum..mit seni neyapsin..etin yenmez, sutun icilmez. postunsa hele hic giyilmez, mit seni ne yapsin))?
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;