GÜNCEL

Zafer Şahin : Şimdi anladın mı Türkiye’nin gücünü?

Tarih
21 Mayıs 2024
İzlenme
Kişi
Yazar
Zafer Şahin

İran Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı’nın içinde olduğu helikopter havada kaybolmuş.

İran çaresizce komşusu Türkiye’den yardım istiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir mesaj yayınlıyor ve Türkiye’nin İran’ın yanında ve yardıma hazır olduğunu duyuruyor.

Tam bu sırada Halk TV ekranında akademisyen olduğunu söyleyen bir konuğun ağzından şu sözler dökülüyor: İran’a ne gibi bir yardımınız olabilir ki? Boş bir açıklama. Sizin bizden farklı bildiğiniz bir şey var mı? Mesela Reisi’nin öldüğünü ya da ölmediğini bize aktarabiliyor musunuz? O da yok!

Bu trajikomik ve bir o kadar da acınası küstahlık karşısında moderatör de dayanamıyor. Konuğa “İran açıklama yapmadan Reisi’nin öldüğünü bizim Cumhurbaşkanımız nasıl açıklayabilir” diye çıkışıyor.

Akıncı İHA dünyada bir ilki başardı - Haber 7 DÜNYAVe bu boş muhabbetten sadece 1-2 saat sonra AKINCI İHA helikopterin enkazına ulaşıyor. Türk İHA’sı 97 dakikada enkazı buluyor. Dünya genelinde milyonlarca insan bu anı dakika dakika takip ediyor.

Türkiye’nin zor günde komşusuna nasıl bir yardımı olabileceği sorusu da cevabını bulmuş oluyor.

Bu ülke ne çektiyse bu kibir abidelerinin boş muhabbetinden çekti.

İçinde bir gram vatan sevgisi olan bu işten gurur duyar. Kafasında ve kalbinde uzay boşluğu kadar büyük boşluklar olan da işte böyle saçmalar…

Suçlu İmamoğlu mu gazeteciler mi?

Murat Ongun yanıtladı: Roma gezisine davet edilen gazetecilerin harcamalarını İBB mi karşıladı? « PolitikYol.com | Yorum, Analiz, Haber Sitesiİmamoğlu’nun yanına 45 gazeteci alarak Roma’ya gitmesi doğal olarak tartışılıyor.

Gazeteci davet edildiği yere “Haber amaçlı’ olma şartıyla gider. Cumhurbaşkanının seyahatleri hariç yol ve konaklama masrafları da genellikle davet eden kuruluş tarafından karşılanır.

Buraya kadar eleştirilecek bir şey yok. Sıkıntı o gezideki bazı gazetecilerin yıllardır “Yandaş” diye etiketledikleri meslektaşlarına haksızca yönelttikleri eleştirilerin tam tersi bir davranış sergilemeleri.

Meğer bu arkadaşlar için kamunun parasıyla ballı gezilere gitmek, lüks otellerde pahalı şaraplar tüketmek etik açıdan hiçbir sorun teşkil etmiyormuş!

Yandaş diye sosyal medya trollerine hedef gösterdikleri gazetecilere attıkları iftiralar hep kendi mahallelerine selam çakmak içinmiş.

Ben bu olayda İmamoğlu’nu sadece pahalı otel tercihi sebebiyle eleştiririm.

Roma’ya işini yapmaya giden gerçek basın emekçilerini ayırarak yazıyorum…

Yoldan çıkmaya bu kadar hazır, pahalı şarap içmek için herkese güzellemeler yapabilen, 40 yıldır kimi güçlü gördülerse ona yanlayan adamları elbette İmamoğlu da kullanmak isteyecektir. Bunda şaşılacak bir şey yok. Sonuçta o da bir siyasetçi.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2024 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;