GÜNCEL

Mehmet Barlas : Binali Yıldırım bile koronavirüse yakalandığına göre durum çok ciddi

Tarih
05 Eylül 2020
İzlenme
Kişi
Yazar
Mehmet Barlas
Gündemi neresinden yakalamalı ki acaba? Baksanıza, Binali Yıldırım da Erzincan seyahati ertesinde koronavirüse yakalandığı anlaşıldı... Bütün ülkede düğünler, eğlenceler ve her çeşit toplantı, kısıtlı yaşanılıyor. Bu virüsün nerede tırmanıp nerede dizginleneceği hala belli değil. Aşı bulundu mu, yoksa aşı ile ilgili haberler hep balon mu belli değil. Bir karikatür vardı internette... Başkan Trump Rusların bulduğu söylenilen koronavirüs aşısından yaptırmış ve sonunda altın sarısı saçları dışında bütün görünümü ile Putin'e benzemiş.

Amerika'da gerginlik
Bu arada Amerika'da da durum pek iç açıcı değil. 3 Kasım'da yapılacak seçimlere gidilirken, Trump'ın nabız yoklamalarında rakibi Demokrat Partili Biden'ı yakaladığı gözlemleniyor. Ancak kim önde olursa olsun, Amerika Birleşik Devletleri'nde adeta bir iç savaş havası var. Polislerin öldürdüğü siyah derililere ilişkin her haber, kentleri kargaşaya boğuyor. Son olarak üç ay önce akıl hastası bir siyah deriliyi polisin boğarak öldürdüğüne ilişkin haber duyuldu.

Sabah başyazarı Mehmet Barlas: Binali Yıldırım bile koronavirüse yakalandığına göre durum çok ciddi - Sputnik TürkiyeMeis'e ziyaret
Bizim sorunlarımıza gelince... Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olacağına ilişkin söylentiler galiba havada kalıyor. Bu arada Muharrem İnce'nin ne yapacağı hala tam olarak bilinmiyor. Kısacası iç siyasetten çok dış siyasetteki gelişmeler daha önemli... Mesela Yunanistan'ın kadın Cumhurbaşkanı 13 Eylül'de Meis Adası'nı ziyaret edecekmiş. Keşke Fransa'nın Macron'u da aynı tarihte Meis'te olsa ve iki zavallıyı bir arada sahillerimizde görebilsek. Bakarsınız o tarihe kadar Yunanistan karasularını resmen 12 mile çıkartmış olur ve biz de Meis dahil tüm 12 Adalar'ın mülkiyetini talep ederiz.

Ekonomiler güçsüz
Bu gibi konularla gündemi yakaladığımızı zannederken, hem dünyadaki hem de Türkiye'deki ekonominin koronavirüs salgınından ne ölçüde etkilendiğini tam olarak gözlemleyemiyoruz.

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • tarık

    12 Eylül 2020 03:07
    0 0
    bir de amaçlarının binali bey korona virüse yakalandı yalanı ile durumun çok ciddi olduğunu düşündürmek olma durumu var değil mi?
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;