GÜNCEL

Mehmet Barlas : Afrin’i boşaltmazsak AB bize vize muafiyeti vermezmiş!

Tarih
09 Mayıs 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Mehmet Barlas

Gülsek mi ağlasak mı bilemiyorum... Almanya'nın AB'den Sorumlu Bakanı Michael Roth Türkiye'nin Afrin'e girmesini uluslararası hukuka aykırı olduğunu söyledikten sonra, vize muafiyetini hatırlatarak AB'nin bu durumda anlaşmaya sıcak bakmayacağını sözlerine eklemiş. Bu adam Trump'ın aklına uyarak ABD ile birlikte akıllarına estiği zaman Suriye'yi füzelerle vuran İngiltere ve Fransahakkında ne düşünüyordur acaba?

Ne yapalım?
Biz ne yapacağız şimdi? Acaba Afrin'i hemen PKK/ PYD militanlarına teslim mi edelim? Almanya'nın Türkiye'de darbe girişiminde rol alan FETÖ'cülere hemen sığınma hakkı tanıdığını da göz önüne alırsak, Pensilvanya'daki kişiden özür dileyerek Alman siyasetçilerin gözüne girmeye mi çalışalım?

Akıl hocaları 
Avrupa Birliği adına Türkiye'ye "Şunu şöyle yap, bunu böyle yap" diye yolgösterip akıl öğretenleri belki hoş görebiliriz... Ama bunu yaparken, "Sözümüzüdinlemezseniz vize muafiyeti vermeyiz" dedikleri zaman, bunların akıl sağlığından kuşku duymamak mümkün değildir. Yarım yüzyılı aşkındır kapısında beklediğimiz AB'ye girmeyen ülke kalmadı... Ne vize muafiyeti konusunda, ne de Suriyeli sığınmacıların masraflarına katılmak konusundaki sözlerini tuttular.

Aynaya baksalar ya...
AB üyesi ülkelerin içinde bulunduğu durumu değerlendirip bir özeleştiri yapsalar, verdikleri hiçbir sözü tutmadıkları Türkiye'ye akıl öğretmeyi sona bırakabilirler. Mesela Fransa'daki Yahudilerin dinlerini simgeleyen "Kipa"yı başlarına giyip sokağa çıkmamaları konusunda, Fransız polisi sürekli uyarılar yapıyor. Çünkü Fransa'da ırkçılık ve anti-semitizm tırmanmakta. Macaristan Başbakanı, "Avrupa yabancıların işgali altında" diyerek İslam düşmanlığını bir siyasete dönüştürdü. Yunanistan iflas halinde, İtalya hükümetsiz yönetiliyor...

Bunlar böyledir 
Türkiye'nin güvenliğini ve istikrarını hedef alan teröristlere karşı verdiğimiz mücadeleyi desteklemek yerine, "Sizde demokrasi yok, FETÖ'yü rahat bırakın" yahut "Afrin'i hemen boşaltın" şeklindeki saçmalıklarla bize yaklaşanlara "Aynaya baksanıza" demeliyiz... Çünkü dünyaya ırkçılığı, faşizmi, Nazizm'i falan hep bunlar öğretmiştir. Bunların dedeleri ve babalarının tarihe geçen hünerleri, dünya savaşlarını çıkartmaları değil midir?

Sabah
9 Mayıs 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  09 Mayıs 2018 15:06
  1 0
  bizim pısırıklığımız bu işte HALA ŞU ADAYLARA SORAN YOK BE. aralarında zımnen anlaşma var galiba bimkilerle bunlar arasında. ULAN SORUN.. SORUN. KAZANIRSAN AFRİNDEN ÇIKACAK MISIN.NÜKLEER SANTRALDAN VAZGEÇECEKMİSİN., S400LERI İPTAL EDECEKMİSİN. KIBRISTAKİ GARANTÖRLÜKTEN VAZ GEÇECEK MİSİN.. ulan sprular bu olmalı. gerisi laf-ü güzaftır.BAKIN MUHALEFETTEN DE NASIL KORKAR BİZİM PISIRIK EZİK MEDYA..
 • hursit dilaver

  09 Mayıs 2018 14:57
  0 0
  mehmet barlas yanlış düşünyor. VİZE VERECEKLER DİYE ŞİMDİYE KADAR ÖPTÜKLERİ YETMEDİ ŞİMDİ DE AFRİN DİYORLARSA BİZDE ÖPÜLECEK YÜZ ÇOK.ne ettiniz holalndada bakana yapılan şerefsizliğe,,ya da bakın almanyaya tayyip bey gidemiyor. BOSNA DEDİ AMA ŞİMDİ DE BOSNAYA BASKILAR VAR AB DEN.. ne edeceksiniz. AFRİNDEN ÇIKMAK EN KOLAY YOL Dİ Mİ. bre, deniz yücel hain casususnu niye verdiniz.DESENİZE ARABİSTANIN ESİR ALDIĞI LÜBNAN BAŞBAKANI GİBİ BENİ DE ALMANYADA ESİR ALDILAR..
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;