GÜNCEL

Hilal Kaplan : AK Parti’nin CHP’den öğreneceği çok şey var

Tarih
16 Ekim 2021
İzlenme
Kişi
Yazar
Hilal Kaplan
Kadrolaşmanın ustası olduklarının, CHP'nin sadece AK Parti'yi değil, bence diğer tüm partileri bu konuda suya götürüp susuz getireceğinin delillerindendir.
Önceki DYP-SHP ve DYP-CHP koalisyon hükümetleri Adalet Bakanları Seyfi Oktay ile Mehmet Moğultay, "yargıda kadrolaşma" iddialarıyla suçlanmaktadır. Moğultay gayet müdanasız biçimde CHP İstanbul İl Kongresi'nde şöyle meydan okur:
"Evet, hükümetten sınavlı beş bin kişilik kadro çıkarttım. Bu kadroları örgütüme vermeyip de MHP'ye mi verseydim? Seyfi Oktay ve benim dönemimde de üç bin hâkim alındı. Yapılacak en akıllı şey kendi iktidarında örgütleneceksin, kadrolaşacaksın ve bu kadrolar günün birinde senin yolunu açacak. Yaptığım şey suçsa, ben bu suçu işlemeye devam edeceğim. Ben yılmayacağım, bu makamı da terk etmeyeceğim" dedi.
Hani "Türbanlı hâkimin adaleti yerine getireceğinden kuşkuluyum" diyen Fikri Sağlar vardı ya; o da bu "örgütten kadroya" geçiş döneminin Kültür Bakanı idi mesela... O zamanlar "adaleti" pek dert etmezdi.
Bu açıklamaların bir benzerini de geçen sene CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas'tan işitmiştik. Kaftancıoğlu'nun yardımcısı, CHP'lilere şöyle sesleniyordu:
"100 kişi alınıyorsa işe, 35 CHP, 15 İYİ Parti, 15 diğerleri, 20-25 de İBB kariyer üzerinden gidiyor. Süreç bu şekilde ilerliyor."
Kılıçdaroğlu da İBB'den işçi çıkarmayacaklarına dair seçim öncesi "namus sözü" vermişti. Son kertede İBB'de ne oldu? 13 bin 312 işçi işten çıkarıldı. Hatta onlara "ATM memuru" diye hakaret edildi. Yerlerine ise 44 bin 995 kişi alındı.
Anlayacağınız "liyakat" diye kafamızı ütüleyenlerin esas derdi kendi "örgüt"lerinden kişilerin AK Parti döneminde yeterince kadrolaşamamasıdır.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • KULO-3

  18 Ekim 2021 16:44
  1 0
  .devam> Tabi bunlar benim vatandaş olarak kendi gözlemlerimle edindiğim, belki kafamda kurduğum hayali komplo teorilerinden ibarettir ki inşallah öyledir. Ama işlerin yapılış şekli çok ilgi çekici ve şüphe uyandırıcı. Bir de işin en cafcaflı tarafı, sabah saatlerinde, araçların yoğun kullandığı ara arterlerde göze sokar gibi yapılıyor. Üstüne bir de kapatılan sokaklardan dolayı yaratılan eziyet verici trafikten bahsetmeden geçmeyeyim. Bir el atın ne olur. Saygılar...
 • KULO-2

  18 Ekim 2021 16:37
  1 0
  ...devam> yapılan işlerin neredeyse tamamının içi boş. Sağlam kaldırımlar sökülüyor, altları kazılıyor, gelen kum,çakıl vs ile altları tekrar dolduruluyor, kazılan çukurlara ne bir kablo, ne bir boru döşeniyor. Çukurlar kapatılıp tekrar üzeri parke taşlarıyla döşeniyor, güya birşeyler yenileniyor ama zaten önceki de yeniydi. Ne bir arıza vardı ne de bir ekleme, düzeltme yapıldı. Sadece hayali projelerle kan emici "emanet oy veren" müteahhitlerin cebine bizden araklanan paralar virman yapılıyor.
 • KULO

  18 Ekim 2021 16:32
  1 0
  Sn Kaplan, öncelikle yazdıklarınızın altına bir vatandaş olarak koşulsuz imza atarım. Şayet bu yorumumu okursanız bir ihbarım olarak ki tahminim zaten bundan siz haberdarsınızdır. Ama ben yükümden kurtulayım. Hergün işe gidip gelirken K.çekmece, İkitelli,Halkalı bölgesinde özellikle ara sokaklarda küçük küçük yol, tretuvar, kaldırım vs. çalışmalarına şahit oluyorum. Bazen durup yapılan işleri seyrediyorum inşaat takipçisi emekli amcalar gibi... devamı 2'de
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;