SİYASET

Ali Turhan : Türkiye İngiltere ve Lozan

Tarih
02 Ekim 2016
İzlenme
Kişi
Yazar
Ali Turhan

Bize boyunduruk vurmaya kalkmayın kardeşim!!! İkinci darbe gelecek diye korkutmaya da çalışmayın.. Cuntacı olup da devletten yana olmaya da kalkmayın. Dost gibi görünmekten de vazgeçin, samimiyetsizliğiniz paçanızdan akıyor!!!

Başlıyoruz;

Bilindiği üzere düşman olan ülkeler, eskisi gibi göğüs göğse çarpışmaktan imtina edip, güçleri nispetinde terör örgütlerini yöneterek o ülkelere gayri nizami harp uyguluyorlar. Bu gayri nizami harp, ülkenin dayanma gücüne göre büyüyor veşiddeti artıyor.Yanı başımızdaSURİYE’de bakkal açan istihbaratlardan, organizeIŞID terör örgütüne nasıl ulaştığımızın kısa ana fikride işte buradan geçiyor.8 Ocak 1918 yılında WİLSON İLKELERİdiyerek dünya tarihindeki ürkütücü yüzünü göstermeye başlayan ABD, 1.Dünya Savaşı ile WİLSON İLKELERİ’ni uygulama fırsatını elde etti. Bu maddelerin arasında özellikle bir tanesi bizi kapsamaktaydı. Siz Hazreti Google dan ayrıntılı olarak bakarsınız ama ben yinede, az da olsa bilgi vereyim.

14 Maddelik bu bildirinin 12. Maddesi derki;

OSMANLI İMPARATORLU’ğuncaTÜRKOLANLARA ‘Egemenlik’,TÜRKOLMAYANLARA‘Bağımsızlık’ hakkı verilsin!!!

Ne kadar güzel değil mi azınlıkların haklarını,taa okyanusun öbür tarafından hatırlamışlar.

Yukarıdaki anlatmış olduğum konuda, bir şey yokmuş gibi gözükse de, yenidünyadakianarşi düzeninin başlangıcı böyleoldu.

Bu olaydan 7 yıl sonra, Şubat 1925 te,TÜRKİYE’nin doğusunda ŞEYH SAİTisyanı başgösterdi.Doğu olayları başlangıcı ile Türkleri ERİME KESESİne alan yabancı devletler, tarihte iz bırakacak ayaklanmaları da kucağımıza bırakmış oldular.

Tabi ŞEYH SAİT deyince, İNGİLİZLER’e girdiğimiz için uzun bacaklının hünerlerinden birkaç tanesinide anlatmalıyız.

 

Özellikle HAKKÂRİ çevresindeki NASTURİAYAKLANMASI,BOLFOUR DEKLARASYONUndan sonraki Müslümanlar’aatılmışyegâne kazıklardan bir tanesidir.

Şimdi diyeceksiniz ki,‘BOLFOUR DEKLARASYONU’da nerden çıktı?

Bilirsiniz ben İngiliz’indış işlerini severim. Bu deklarasyon, 1917 yılında İNGİLTERE dışişleri bakanı Arthur BOLFOUR’un girişimleri sonucunda, FİLİSTİN’de bir Yahudi devleti olan İSRAİL’in kurulması ile sonuçlanan bir deklarasyondur. Doğuda İngiltere demişkenLAWRENCE anmamak olur mu olmaz tabi.

Tarih kitaplarına göre, Arap Yarımadasını OSMANLI’dan koparan ve HİCAZ demiryolunu sabote ettiren adam olarak biliniyor. Adamın o bölgede çok güçlü olmasının sebebi, Yahudi haber alma örgütü NİLİ CASUSLARI’yla çalışmasından kaynaklanmakta.

Bu adamın bilinen iki özelliği var;

İYİ BİR OSMANLI DÜŞMANI ve EŞCİNSEL.

Obölgede yaşadıklarını, ‘Erdemin Yedi Direği’ adlı kitabında ayrıntılı olarak anlatmış.

Hatta oradan size bir pasaj;

‘HAYATIMDA GÖRDÜĞÜM EN ŞAHANE GÖRÜNTÜ, BİR TREN DOLUSU TÜRK ASKERİNİN DİNAMİT PATLAMASI SONUCU GÖKYÜZÜNE UÇMASIDIR.’

TOMAS EDWARD LAWRENCE

 

Devam;

BRÜKSEL HATTI

Hani yukarıda NASTURİLER demiştik ya, o bölgeden HAKKÂRİ tarafından bir not daha, bugünlerde konusu geçen şu MUSUL var ya, işte oradan bir bilgi;

Bu uzun bacaklı,MUSUL sorununu Milletler Cemiyetine götürdü.

Tabi İNGİLİZLER kıdemli üye sıfatını kullanarak bir komisyon kurdurdu. Bu komisyonda yemedi içmedi,MUSUL’uHAKKARİ’den ayırıp IRAK’a verdi.Böylece Irak Türkiye arasındaki bu sınıra‘Brüksel hattı’ dendi. Daha komiği ise o gün IRAK’tanMUSUL’u vermek için istenilen ön şartsa görevlilerin Kürt memurlardan atanması Kürtçe’ninde resmi dil olmasıydı.

Ne çocuklar var de mi dünyada?..

 

Devam edelim.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER salonunda yeşil mermerin önünde liderler kürsüsünde konuşan yiğit bir adam…

Onu dinlerken 15 TEMMUZ başarısızlığından dolayı iç geçiren ve kendini lider sanan bir sürü insan.

Gözlerinin içine bakarak, gerçekte kağıttan kaplan olduklarını veküçücük menfaatler için dünyayı satmaktan çekinmeyeceklerini, Avrupa’nın kendi aralarında çıkan kavganın sadece rant kavgası olacağını,dünyada her gün Müslümanların bir damla petrol için katledildiğini,bir varil petrol için Ortadoğu’ya gelen Avrupalıların kan kokusuna gelen köpekbalıklarından daha tehlikeli olduğunu,

YÜZLERİNE KARŞI HEMDE ÖYLE DÜMDÜK SÖYLEYEN BU YİĞİT ADAMSA‘BENİM REİSİM’.

Birleşmiş milletler aile fotoğrafında, eğilip yerden aldığı bayrağı cebine katan, üst aklı, işadamı diye masanın diğer tarafına oturtan,otuz sekiz milyon dolar silah hibesi yaptıktan sonra İsrail Filistin’e baskı yapamaz diye o kürsüden OBAMA’yı bağırtan,DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR dediği için liderleri salondan kaçırtan, yaptığı her büyük esere Osmanlı Padişahlarının adını vermekten çekinmeyen, yüzyıllık anlaşmaların ambargo olduğunu yüzlerine söyleyen, üç tarafı sularla dört tarafı şerefsizlerle kaplı bu devletin BAŞKANI BU YİĞİT ADAM milletin reisi olduğunu bir kez daha ispatlayıpLOZAN konusunu yok saymaya doğru hazırlık yapıyor.Yıllardır tartışılan bu mevzu 2023 yılında bitecek fikrini silmeye hazırlanıyor.

Yani böyle bir ülkenin kaderini değiştirecek maddeleriyle alakalı yalan yanlış enformasyon yapılan anlaşmalar ancak biz artık LOZAN’ı tanımıyoruz deyince biter.

Önümüze koymuş oldukları yüz yılı daha dolmadı safsataları, yakında dolacak anlamına geliyor.

Bu arada REİS niye bugünlerde Lozan dedi derseniz 15 Temmuz’un resmi cevabını veriyor.

LOZAN’ da alamadığınız toprakları 15 Temmuz’da almaya kalktınız, DEMİR BİLYE olduğumuz için bizi yiyemediniz. Biz biliyoruz ki LOZAN bizim değil sizin başarı öykünüz. Sizin için ne kadar önemli ki, adına vakıf kurduğunuz tek anlaşma…Hatta gerçek evraktaki maddeleri bilen kimse yok. Piyasada dolaşan maddeler şehir efsanelerinden ibaret. Bu arada biz LOZAN’a vuruyoruz ama, avukatlığa Kemalistler kalkışacak. Çünkü,REİS, terörist Abdullah Öcalan’ı asacağım dese, bu aklı evveller çıkıp asmayalım derler, ‘Hepimiz Öcalan’ız!’ deyip sokağa dökülürler, adamların en büyük özelliği devlet yararına olan her şeye karşı çıkmaları ve ihanete yatkın olmaları.

Son sözümüz de,bugün İsrailli SHİMON PERES’in cenazesinde ağlayan FİLİSTİN’in sözde lideri MAHMUD ABBAS’ a,

Sen nasıl bu noktaya geldin? Ne zaman STOCKHOLM SENDROMUna tutuldun? Ne zaman sahilinde öldürülen çocukları unuttun?

Derhal FİLİSTİN halkı toplanmalı, tepkisini göstermeli ve HALİD MEŞ’AL, HAMAS’ın liderliğini bırakıp Filistin’in gerçek lideri olma yolunda ilerlemelidir.

 

Saygılarımla,

seslimakale.com
2 Ekim 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2024 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;