DÜNYA

Bekir Hazar : İhanet

Tarih
11 Ağustos 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Bekir Hazar
İRAN'A yaptırımlar başladı...
İlk uygulama otomotiv sektörüne...
Çünkü bu ülkede doğalgaz ve petrolden sonra en büyük sektör otomotiv...
Trump binlerce işçinin çıkarılmasını, sokağa dökülmesini bekliyor. İran parası Trump'ın nükleer anlaşmayı yırtmasından beri dolar karşısında dibe vurdu.Halk dolar bulamadığı için altına hücum ediyor. Bir sonraki hamlede İran'ın petrol satışları da ambargo yiyecek.
Böylece İran ekonomik olarak kıskaca alınıp ABD ne isterse onu yapacak...
İşler böyle yürüyor... Bugün dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip Venezuela da yaptırımlar nedeniyle fakirliğin dibini yaşıyor. Bunu bilmeyen ve görmeyen yok... Bizde de bazıları ekranlara çıkıyor veya köşelerinden yazıyor... "Hükümet dolar ateşini körüklüyor" diye... Tam Amerika'nın ve finans çevrelerinin istediği gibi açıklamalar yapıyorlar. Kendi devletlerini suçlayarak ekmeğe bal sürüyorlar. ekmek yedikleri ülkeye ihanet ediyorlar.
Türkiye'ye ekonomik operasyon var, bu açık. Ancak bakan gözleri bile kör bazılarının... Wall Street Journal bile dün "Türkiye faizleri artırmadıkça doları düşüremez" diye yazıyor.
"Merkez Bankası'na karışma" diyerek açıkça "Orası bizim" demeye getiriyor.
Yani kendileri yönetecekler... Talimatlar verecekler... Faizler artacak, Batı'da dibe vurmuş oranların fersah fersah üzerinde olacak. Gelip bizde kağıttan, faizden kazanacaklar... Bankaları köşeyi dönecek... Milyarlarca dolar götürecekler.
Bunu istiyorlar. Türkiye şu anda parayla oynayan firavunlar ve müttefikimiz ABD tarafından dolarla dövülmeye çalışılıyor.
Bunun adı müttefiklik değil... İhanet...

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • HAK DAVA

  11 Ağustos 2018 15:37
  0 0
  KARDEŞİM 7 YILDIR SÖYLÜYORUM ATIN ARTIK ŞU İNCİRLİKTEN AMERİKAN ŞEREFSİZİNİ NEDİR YA BU MEMLEKETİN SIRTINDAKİ AMERİKAN YÜKÜ SİKMİŞİM DOLARINI BİZ BU MEMLEKETİ DOLARLA ALMADIK Kİ DOLARLA VERELİM BU AMERİKAYA SAVAŞ AÇMAK EN MANTIKLI YOL ÇÜNKÜ ONLARIN DİLİ SAVAŞTIR SAVAŞTAN ANLARLAR KAYBEDİNCEDE GELİP YALVARIRLAR...
 • Namyelüs

  11 Ağustos 2018 15:13
  0 0
  Muhalif olmak mı?,hain olmak mı? İşte bütün mesele bu.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;