GÜNCEL

Hacı Yakışıklı : Erbakan gerçeği, Türkiye’nin Refah’ı!

Tarih
31 Ağustos 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Hacı Yakışıklı
31 Ağustos 2014...Öncü adamlar vardır, milyonların düşünüp yapamadığını onlar yapar. Dağlar üzerindeki karları çığ gibi boşaltmak için sadece bir çığlık bekler bazen! Necmettin Erbakan “çığlık” olmuştur. Erbakan ile Erdoğan “zıt ve düşman” kutuplar gibi gösterilse bile Türkiye’nin yeni kuşakları onları “öncü adamlar” olarak tanıyacaktır. Necmettin Erbakan Türkiye’nin ufkunu açan liderdir! Kısıtlı kadrolarla adam yetiştiren Erbakan oldu, bunları sahaya süren Erdoğan oldu! Birileri “gömlek değiştirme” hikayesine öyle inandı ki düşmana yapılan hilenin farkına varamadı; hâlâ varmak istemeyenleri biliyoruz. Bunları yolun başında söyleseydik “hayaldi, hayal kaldı” sloganıyla ortada gezerdik.
Yakın Türkiye Tarihi hakkında doğru okumalar yapmak isteyenler ve önümüzdeki 10 yıllık süreç hakkında öngörüde bulunmak isteyenler Necmettin Erbakan’ı, ideallerini ve yaşadığı dönemin olaylarını iyi bilmek zorunda! Erbakan’a kök söktürenlere “kök söktüren” Erdoğan’dır! 1997 ve sonrası ile 2002 ve sonrasının yakın şahitlerinin ilerleyen zamanda söyleyecek çok sözleri olacak.
Rahmetli Necmettin Erbakan o kadar zekiydi ki bunu düşmanları bile onaylıyordu. Erbakan, 28 Şubat sonrası aynı siyaset tarzıyla devam etseydi müslümanlara nefes dahi aldırılmayacağını biliyordu. Fırtınanın kasırgaya dönüşeceğini iyi okuyan Erbakan partiyi yenilikçi/gelenekçi diye ayırarak bölünmenin esasında hayırlı bir iş olacağını bilerek hareket etti, zira ortada bir sürü yasaklı vekil vardı, yasakların büyümesi böylece önlendi. Bu yasakları getirenler “Nihayet Erbakan’ın partisini böldük” diye ziyafet şölenlerinde sarhoş zafer naraları atarken onun aklından büyük Türkiye macerası bir an olsun gitmiyordu.
Recep Tayyip Erdoğan İstanbul gibi bir metropol şehrin imtihanını geçmiş, Erbakan kadrolarının tüm detaylarını bilen bir kişilik olarak halkın teveccühünü de kazanmıştı. Erbakan halkı iyi tanıyor, Erdoğan liderliğindeki bir oluşumun yeniden iktidara geleceğini biliyordu. Bu sebeple kendi efsanesini bitirmeye karar veren yine Erbakan’ın kendisidir.
“Milli Görüş gömleğini çıkardık” diyen irade, Milli Görüş çizgisinin Ak Parti’ye öngördüğü şiardır.
Peki Erbakan’ın Ak Parti ve Erdoğan’a söylediği sözler ne olacak diyenler var! “Bunlar daha çocuk, bunlar siyaseti bilmez, bunlar siyonistlerin yolundan gidiyor” sözleri Erbakan’a ait! Peki Erbakan yıllarca kendi gölgesinde yetişen kadroları bilmiyor muydu? İhanet eden “one minute” diyebilemez!
Ak Parti’ye en sert eleştiriler Erbakan’dan geldi. Hatta onun yaptığı muhalefeti ulusalcılar, solcular hatta komünistler bile yapamadı. O sebeple Erbakan konuştu, düşmanlar sustu! Erbakan’ın zekası, dostu da düşmanı da susturdu! Arada kendine yol açabilen Ak Kadrolar Türkiye’nin büyümesini ve en önemlisi sağlık reformlarını gerçekleştirdi. Sağlık reformu Erdoğan’ın en büyük kozuydu, zira “her işin başı sağlık” diyen bir toplumuz! Elbet önce iman! Ancak imanımızı boğmaya çalışan tek dişli canavarlara karşı reformlar ekonomiden başladı. Ak Parti artık halkın çeşitli kesimlerinin de desteğini almıştı! Ulusalcı Laikler ise tüm muhalefet işini Erbakan’a bırakmış, Erbakan’ın öğrencisi Erdoğan’ı dövdüğünü sanarak serin ağaç gölgelerinde keyif yapıyordu.
Erbakan, darbecilerin anlamaya erişemeyeceği bir ustalıkla Ak Parti’ye oy kazandırmış; bu dengeyi çok sağlam tutmuştur.
Abdullah Gül’ün Fazilet Partisi lideri olmak için aday olduğunu ve seçimi kaybettiğini hatırlıyorsunuz değil mi? Abdullah Gül o seçimi kaybetmeseydi asla cumhurbaşkanı olamazdı. Zira Abdullah Bey’in akıbeti de siyasi yasaklılardan farklı olmazdı. Türkiye’nin tarihine vurulan büyük damgayı görüyorsunuz. Bu damga cuntanın değil milletin mührüdür!
Erbakan, 28 Şubat 1997’nin ardından gelecek 2002-2007 darbelerini de engellemiş, Ak Parti’ye paratoner olmuştur. Aksi takdirde bizler yılın belirli aylarında birkaç darbeyi kınamakla yetinirdik.
Numan Kurtulmuş da Saadet’in başındaydı değil mi? Orada kalsaydı Ak Parti’nin seçmeninden %7-8 civarında gelen oy Ak Parti’nin azalmış güçle iktidara gelmesine sebep olurdu. Necmettin Erbakan, Kurtulmuş’a yol vermiştir. Ve en önemlisi Numan Kurtulmuş bugün Ak Parti’de siyaset yapmaktadır.
Erbakan en çok kimlere kızıyordu? Abdullah Gül’e ve Recep Tayyip Erdoğan’a! Sonuç ne oldu? Her ikisi de hem Başbakanlık makamına hem de Cumhurbaşkanlığı makamına oturdu! Planı yapan taşları yerine iyi oturtmuştu. Çünkü o, zaferin, planları bilen Allah’tan geleceğine inanıyordu.
Erbakan’ın ne kadar rakibi varsa onları iyi bir şekilde hatırlayan bile yok, isimlerini telaffuz eden bile yok! Ama Erbakan unutulmayacak ve hakkı bir gün teslim edilecek. Erbakan güçsüz değil, tam tersine çok güçlüydü. Bugün Erbakan dilediği hedefleri yapsaydı çoktan 2023 vizyonunu görmüştük. Kaybeden cuntacılar, kazanan Erbakan’ın nezdinde millet oldu!
Necmettin Erbakan’ı bir kez daha hayırla yâd ediyoruz. Türkiye’nin tüm inanç kesimleriyle birlikte İslam toprağı olduğu unutulmadan dünya lideri olduğu günleri göreceğiz, Allah isterse olur!

Yeni Akit

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • CELAL TOPRAK

  09 Eylül 2020 15:01
  0 3
  YUH DİYORUM, BAŞKA DA BİR ŞEY DEMEYE DE GREK YOK.....
 • Murat

  28 Haziran 2020 15:46
  2 0
  Hacı Yakışıklı Bey'in tespitleri çok yerinde de maalesef burada yorum yapan bazı şahıslar rahmetli Erbakan Hocamı iyi anlayamamış ki olumsuz düşüncelere sahipler. Yazık çok yazık.
 • Ahmet Hoca

  20 Mayıs 2019 23:58
  2 9
  yazara Rahmetli Erbakan'ın kendi sözü ile cevap veriyorum .Hadi oradan be adam! Bu yazarın milleti boşu boşuna meşgul ediyor milleti çok saf zannediyor yazıklar olsun
 • mehmetm

  21 Mart 2019 23:08
  3 0
  Allah (CC) rahmet eylesin bilge liderim. Seni her gün daha çok özlüyoruz.
 • Emre

  11 Ocak 2019 18:12
  1 7
  Bunların hepsi mesnetsiz iddialar... Allah öyle bir yol çizdi ki bu günlere gelebildik... Gün geldi yapılan hatalar bile Allah'ın izni ile hayra tebdîl oldu...
 • Hadi Hadi melegim ucta goreyim

  14 Eylül 2018 00:55
  2 8
  Simdilerde goruyoruzki Hoca bircok eleştirisinde haklı cikmis ve elestirilerinin bircogu ahiret odakli bu durumda ya hoca ahiretini satmis ya Erdoğan
 • Mert

  16 Haziran 2018 11:23
  3 7
  üzgünüm ama kendinizi kandiriyorsunuz
 • Oğuzhan

  13 Mayıs 2018 22:46
  5 2
  Madem öyle şuanda Saadet Partisine ve ona oy verenlere neden kızıyorsunuz???
 • Oğuzhan s

  13 Mayıs 2018 22:45
  2 3
  Bu düşünce çok sakat bir düşünce. Ne olursa olsun vardır bir bildiği düşüncesi, tek adam düşüncesi. Bu işin sonu çöküş olacak. AKP ve Erdoğan'ın yanlış icraatları karşısında görmemezlikten gelmek, vicdanınızı rahatlatmaktan başka bir şey değil. Hep 28 Şubattan bahsediliyor fakat kimse şundan bahsetmiyor. Hoca 29 Şubatta değil darbeden 4 ay sonra bıraktı. Bırakma nedeni de koalisyon ortağı olduğu için Tansu Çiller'e devretmek için.
 • Riza Atbaşı

  13 Nisan 2018 14:01
  1 5
  Ulan şeytan ossurdukça yalan söylüyorsunuz sonra da kendi yalanınıza tapıyorsunuz. Allah çarpar adamı. Bilesiniz.
 • SEDAT

  18 Nisan 2017 18:22
  10 1
  milli görüşçü rumuzuyla yazan şahıs 1000 tane tayyip bir Erbakan etmez diyo ama bi subay rütbesi herneyse ,koskoca başbakana yani merhum erbakana omuz atma cesareti gösteriyor , bir diğeri hakaret ediyor ama hiçbir tepki görmüyordu , aynı şahıslar sayın tayyip erdoğana neden yapamadılar aynı şeyleri . DİK DURACAZ DİK
 • VS

  07 Şubat 2017 17:21
  5 9
  Akp nin günahlarını beni ortak etmeyin dedi.. gitti... Milli görüşün çizgisi bellidir... kaç tane parti kapatılmasına rağmen hiçbirzaman şaşmamıştır. Siz ancak demokrat partilerinin devamı olan muafazakarlarsınız. Milli görüşçü değil.
 • yah_ya

  13 Eylül 2015 23:20
  43 5
  her iki lider de ümmet için önemli şahsiyetlerdir
 • OSMAN NURİ

  07 Ağustos 2015 16:34
  12 45
  Bu safsatalarla AKP’nin Dine, devlete, millete, ümmete yönelik tahribatlarının ve Siyonist odaklara hıyanet ortaklıklarının bütün vebali Erbakan’ın sırtına yıkılmaya ve Erdoğan aklanmaya mı çalışılmaktaydı. Yoksa asıl AKP’nin bunca rezalet ve hıyanetlerinin “gizli mimarı” olarak gösterilmeye çalışılan Erbakan mı kasıtlı olarak karalanıp şeytani sataşmalara hedef yapılıyordu? Neyse ki bütün münafıklığınızın ve marazlı mantığınızın lağımları yakında deşilmiş, yalan ve iftiralarınız deşifre edilmiş olacaktı. Oluşturulmaya çalışılan bu tür asılsız ve alakasız “algı”lar, aklın ve vicdanın itminanı, imanın ve Furkan’ın ilhamı değil, bizzat Şeytan’ın ve şekavet duygularının çirkin bir “salgı”sıdır.
 • Kelaynak

  08 Temmuz 2015 15:23
  10 19
  Bu yazi bir milli goruscunun ErbakanHoca'yi yanilmaz gosteren, bir bakima "Sheyhini ucuran" bir yazidir. Ben milli goruscu degilim ama Erdogan ve Melih bey'in sola karsi tutundugu karali tavirdan etkilenerek onlara oy vermis bir kisiyim. Erbakan Hoca'ya saygi duyarim ama Erdogan ve ekibine karsi yaptigi amansiz elestirileri dinleyen ve Milli Goruscu olmayan bizler "Erbakan'in elestirilerine inansaydik AKP'ye oy vermezdik. Erbakan'in bu konusmalarini kim nasil taktik geregi yapti diyebilir. Siz Gercek Milli Gorusculer Erbakan Hocan'nin hangi hareketinden sozlerinin taktik geregi oldugunun farkina vararak Hocaniz'a degil de AKP'ye oy verdiniz. Hocaniz'i kahrindan bir kac yil icinde cokerttiniz simdi de gunah mi cikartiyorsunuz.
 • ozkan

  07 Nisan 2015 22:39
  30 16
  bugunku ak kadroların geçmiştekilerin tek mimarı,hocası,üstadı,yolgöstereni,usul öğreteni necip fazıl kısakürektir
 • feyz damlası

  01 Nisan 2015 10:45
  19 7
  siyset ince akıl işidir... kimileri olyların görünen kısmıyla ilgilenir..velhsıl it ürür kervan yürür..
 • Yanlışın en tehlikelisi doğruya en yakın olan yanlıştır çünki doğru ile karıştırılma ihtimali taşır. |Prof. Dr. Necmettin Erbakan

  29 Mart 2015 22:49
  15 12
  Yanlışın en tehlikelisi doğruya en yakın olan yanlıştır çünki doğru ile karıştırılma ihtimali taşır. |Prof. Dr. Necmettin Erbakan bu sözü bu gazetelerin ne kadar şuursuzca ve mesnetsizce tesbitlerle, kaba laf kalabalığı ile haber yaptığı için yazıyorum. ve şu linki de paylaşıyorum ki yazdıklarımın önemini göstermek daha kolay olsun https://www.youtube.com/watch?v=FfF5ofk7_T0
 • Akın MORÇOL

  15 Ocak 2015 00:55
  43 23
  MERHUM ERBAKAN HOCANIN MİLLİ GÖRÜŞ ÇİZGİSİNİN BUGÜN YEGANE PRATİĞİ ERDOĞAN LİDERLİĞİDİR! Merhum Erbakan hocanın en yakın arkadaşlarından Recai Kutan'ın Erdoğan ile ilgili açıklamaları da bu iddianın doğruluğuna ışık tutuyor..Mili kaymış Kamalak ve saz arkadaşları, merhum Erbakan hocanın ardından yaşanan süreçlerde yaptıkları eylem ve tutundukları tavır/duruşlarla Milli Görüş davasına ve merhuma en büyük ihaneti yapıyorlar..Parti mallarını paylaşmak derdinde olan bu aksaçlılar,merhum Erbakan hocaya 28 şubat post/modern darbe sürecinde en büyük darbeyi vuran Ergenekon ve Paralel çetelerle iş tutup,bu hain çevrelerin tv kanalizasyonlarında arz-ı endam edip,ERDOĞAN karşıtlığı şer cephesi koalisyonunda boy gösteriyorlar..
 • bamteli bamteli

  09 Ocak 2015 12:22
  62 20
  Bu gerçeği Milli görüş çevresi ister kabul etsin , ister etmesin, Erbakan hocamın buun bilinçli yaptığına inananlardanım, yoksa aklı selim bir insan kendi izlerini takip eden insana neden ver yansın etsin. Hocamın koltuk hırsında bir insan olmadığını bilenler, neden öğrencisine sert cümleler sarfettiğini anlamamışlar ve bir kere olsun Erdoğan kendisine onca söz söyleyen hocasına karşı diklenmemiştir. Milli görüş içerisinde gözleri hırs kaplamış arkadaşlara tek söyleyebileceğim, gözünüzdeki perdeyi kaldırın ve saflerı sıklaştırın. Bu mesele artık parti meselesi olmakta çıkmıştır, bu mesele hocanın da dediği İSLAM davası dır. Ne farkeder hangi partinin çatısı altında toplanıldığının,.... Herkese saygılar
 • işte gerçekler

  06 Ocak 2015 16:18
  72 22
  öfkeniz gözlerinizi karartıpda sizi karanlığa sürüklemesin. Erbakan hocamızı sevenler dinlediğiniz bu makaleyi iyi okuyun, analiz edin. burada siyaset yapılmamış, erbakan hocama hakkı neyse o söylenmiş. biz hocamızız da onun öğrencisini de seviyoruz.
 • Kerem

  05 Ocak 2015 23:16
  35 80
  İnanmayın bunlara bunların tek amacı geriye kalan milli görüş cemiyetini kendi yanlarına çekip oy toplamak tayyip hiç bir şekilde Erbakanın yolundan gitmemiştir tayyip hep gücün ve paranın peşinden gitmiştir zaten partiden ayrılma sebebide budur güç ve iktidar sevgisidir tayyip şuan amerikanın maşası durumundadır bunlara inanmayın sizde diğerleri gibi koyun olmayın bu diktatöre dur deyin tayyibin tek yaptığı kendi ve akrabalarını zengin etmek sakın tayyibe oy vermeyin
 • Mustafa Bilgin

  05 Ocak 2015 17:05
  75 27
  ayrıca tayyipci falan degilim ama sn.tayyip erdogan ve erbakanın yaptıkları ileride anlasılacak, iki büyük isim, yazıda da bunların hakkı verilmis
 • Mustafa Bilgin

  05 Ocak 2015 17:02
  62 22
  Beklenen muhteşem yorum bu işte, buna çoook itirazeden çıkacak ama bu yazı gerçekleri desifre ediyor
 • CEMAAT’IN CILKI, ERDOĞAN’IN ÇARKI, ERBAKAN’IN FARKI

  05 Ocak 2015 15:06
  30 39
  ŞİMDİ BURDAN DAHA ÇOK ŞEYLER YAZILIRDA BUNA SİZİN GÜCÜNÜZ YAYINLAMAYA YETMEZ. BİR TARAFTA MUHTEREM ERBAKAN HOCAMIZ GİBİ ÜSTÜN BİR ŞAHSİYET DEDİKLERİ SÖYLEMLERİ YAPTIKLARI İLE TÜM DÜNYAYA İNSAN OLDUĞUNU ,TÜM MÜSLÜMANLARA MÜSLÜMANLIĞIN GERİCİLİK DEĞİL TÜM DÜNYA NİZAMINI KURAN YÖNETEN İNSANLAR OLDUĞUNU ÖĞRETEN, NERDE MAZLUM VARSA YANINDA FİİLEN OLAN VE TÜM EMPERYALİST GÜÇLERE SİYONİZME YERLİ YABANCI TÜM İŞBİRLİKÇİLERİNE HADDİNİ BİLDİREN (ÖYLE KOF LAF LA KINAMAYLA DEİL) DÜNYAYA İSLAM BİRLİĞİNİ KURAN VE SON NEFESİNE KADAR İNSANLIK VE İSLAM ÇALIŞAN 11 AYLIK HÜKÜMETİNDE EKONOMİDEN TEKNOLOJİYE TÜM ÜLKEYİ DEĞİŞTİREN HAVUZ SİSTEMİYLE KURDUĞU FABRİKALARLA TÜRKİYENİN HER YERİNE İŞ GÖTÜREN BİR ŞAHSİYETLE. FAİZ BİR DÜNYA GERÇEĞİDİR NE PAHASINA OLURSA OLSUN AVRUPA BİRLİĞİNE(AB) GİRECEZ DİYEN AYAKKABI KUTULARINA TÜM ÜLKENİN GELECEĞİNİ SIHDIRAN OĞLU ERMNEKTE ŞEHİT OLAN AMCANIN YIRTIK LASTİK AYAKKABISINI YENİ LASTİK AYAKKABI İLE DALGA GEÇEN ZİNAYI SUÇ OLMAKTAN ÇIKARAN TÜRKİYENİN ÜST VE LİMANLARINI KULLANDIARAK IRAK ,İRAN VE LİBYADAKİ MAZLUMLARIN TECAVÜZE UĞRAYAN BİNLERCE LEYLANIN VABALİNE GİREN VE KOF KINAMA LAF SALATALARIYLA ÜLKEYİ OYALAYAN 12 SENEDE TÜM KURUM KURULUŞLARI TEK TEK SATAN VE YİNE YILLARCA KOYUN KOYUNA OLDUKLARI TÜM DÜNYANIN BAŞ BELASI ILIMLI İSLAM SAFSATASININ BAŞ MİMARI EMPERYALİST GÜÇLERLE KARAKTER OLARAK BİRLEŞEN CEMAATLE MENFAAT ÇATIŞINCA DÜŞMAN OLUP PARALELCİ DİYE UĞRAŞIP DURAN . BİNLERCE YIL BERABER YAŞAYAN ÇANAKKALEDE AYNI MEVZİİDE ŞEHİT OLAN KARDEŞLERİMZLE ARAYA FİTNE FESAT SOKAN VE ÇÖZÜM SÜRECİ DİYE ÇÖZÜLMEYİ HEDEF ALAN PROJELERE EŞ BAŞKANLIK YAPAN BİR ZİHNİYETİ AYNI GÖRMEK YA ÇOK BÜYÜK BİR AHMAKLIKTIR!! YADA HAİNLİKTİR SİZ TARAFINIZI ALIN Kİ ALMIŞSINIZ ZATEN BİRDE MERAK EDENLER İÇİN. NEDEN BAŞLIK BÖYLE BUYURSUN OKUSUNLAR. http://www.millicozum.com/mc/agustos-2013/cemaatin-cilki-erdoganin-carki-erbakanin-farki
 • milli görüşcü

  04 Ocak 2015 01:42
  64 68
  erbakanla erdoğan anlaştı demek erbakan hocamıza yapılacak en büyük hakaret ve iftira olur sizin gibi toplum mühendisleri satılık kalemler için bunun bir manası olmayabilir ama biz yinede açıklayalım ki kendini avutan bazı zavallı ahmaklar belki anlar erbakanın akpnin günahlarına ortak olamayacağını!!! gerçi erbakanı dogru anlasalar zaten onu satan ve dış mihraklarla işbirliği yaparak ülkenin geleceğini hem ekonomik hem siyasi hemde dini açıdan(diyalog) ipotek altına aldırmayacağın�� erbakanın yolunun bu olmadığını erbakanın yolunun tevhid akidesini kalbin ortasına yerleştirip dünya meselelerine kalp gözüyle bakmak oldugunu bilirlerdi..!erbakan hocamız 45 yıllık siyasi! hayatında dişiyle tırnağıyla kazıyarak zalimlere hiçbir zaman boyun eğmeden, bedel ödeyerek, kaçak değil ortada ve delikanlıca mücadele edip hak nizamını getirmek için canıyla malıyla mücadele etmiş ve çağın gidişatını değiştirmiştir ERBAKAN bişey yapamadı yaptırmadılar bırakmadılar!!! diyerek kendilerini avutan ve böyle bir yola tevessül edeceğinibüyük şeytanla aynı çuvala girip onlarla anlaşma yaparak birşeyleri düzelteceğini zanneden zan etmekle kalmayıp iftira eden zavallı insanlara son sözüm şudur AKP nin günahlarına beni ortak etmeyin,siyonizmin en büyük görevi türkiyedeki akp hükümetinin devamını sağlamaktır, akp yi siyonizm kurdurmuştur vs diye diye dilinde tüy biten ALLAH dostu bir insana ALLAHINIZ varsa iftira atmayın onu yalancılık la suçlamayın yoksa size RABBİM öyle bir tokat atarki neye uğradığınızı şaşarsınız BU SÖZÜMDE KENDİNİ MİLLİ GÖRÜŞCÜ ZANNEDEN PALYAÇOLARADIR.
 • milli görüşcü

  04 Ocak 2015 01:24
  98 90
  aslında burdan çok şeyler yazmak isterdim ama yayınlamayacağınızı biliyorum o yüzden kısa ve net konuşuym kilisede namaz kılınmaz sidikle abdest alınmaz abdye biat edilerek israille cihat yapılmaz 40 çürük yumurta bir sağlam yumurta etmez 1000 tane tayyip 1 tane erbakan etmez bu kadar yeter bunu yayınlarsınız heralde!
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2024 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;