GÜNCEL

Ardan ZENTÜRK : Millet o sandığı bekliyor: NATO üyeliği için referandum

Tarih
11 Ekim 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Ardan Zentürk

Kitabın ortasında konuşalım, sonra başına döneriz: Adam (Trump), Rahip Brunson meselesinden yola çıkarak “Ben zaten Türkiye’nin ekonomisini mahvetmiştim, sınırları zorlarsa aynısını yaparım” dedi, her konuya maydanoz “iş çevrelerinden” çıt yok! 

Türkiye’nin bir milli burjuvazi sorunu var. Emperyalizmin sözcüsü,senin ekonomini mahvettim, yine yaparım diyor, gözler, anlı-şanlı, TÜSİAD, TOBB, MÜSİAD, TİM, DEİK, oralarda her kim varsa, birilerinin ortaya çıkıp, “Ne diyorsun sen pislik” demesini bekliyor, yoklar. Sendikalar da yok… Tam felaket… 

Erdoğan, belli ki, 13 Kasım’daki randevuya kadar Ankara-Washington hattında gerginliği olduğu yerde tutma gayretinde ama neden Erdoğan’ın omuz başında yer almıyorsunuz? 

“Herifin” itirafı, bu ülkede son bir yıl içinde konkordato ilan eden firmaların, emekçi çıkaran şirketlerin, artan işsizliğin, yıkılan ailelerin, aç kalan yaşlıların, öğrenimini yarıda bırakmak zorunda kalan gençlerin, okula başlayan çocuğuna bir pantolon alamadığı için intihar eden o babanın sorumlusunun emperyalizm olduğunu ispatlıyor. 

“Herif” kendi söyledi. 

(Bir yıldır ekonomi üzerine kriz tamtamları çalıp felaket senaryoları yazan y.vşaklar, bu itirafı görmezden geliyor iyi mi, arkadaş, Amerikan emperyalizmi sizin ekonominizi yerle bir ettiğini söylüyor, siz hala kötü yönetilen ekonomi öyküleriyle sosyal medyada takipçi kazanma sevdasındasınız, pes!..)

nato türkiye tehdit ensonhaber ile ilgili görsel sonucuAnlı-şanlı iş çevreleri susuyor! 

Böyle bir sermaye sınıfı ve -sözde- burjuvazi ile Gazi Mustafa Kemal’in tam bağımsız Türkiye emri doğrultusunda emperyalizme karşı ‘kuvvayı milliye cephesi’ kuracağımızı sanıyoruz, peh!

Kurarız ama belli ki bu arkadaşlar, biraz arkadan gelecekler…

 

Sayın Başkan, boş ver gitmesen de olur

Erdoğan’ın -eski- Beyazsaray Güvenlik Başdanışmanı, Siyonist-ırkçı John Bolton’a Ankara’da randevu vermemesi, Türk devletinin tarihine sessizce yazılmış bir altın sayfadır, aşağılanmanın büyüklüğünü kaldıramayanTrump adamı görevden aldı. 

Türklerin tarihi birikimi, düşmana böyle muamele eder. 

PKK’yı silahlandır. 

FETÖ’yü koru. 

15 Temmuz’da 1 Dolar’lık askerlerinle işgal amaçlı darbe yap. 

Doğu Akdeniz’de Türk varlığına karşı tüm ittifakların içinde ol. 

Şimdi de Suriye için tehdit et. (İşe bak, tehdit Şam’dan değil, Washington’dan, Siyonist Senatör Lindsey Graham’dan geliyor, ne ara, burnumuzun dibindeki kadim topraklar İsrail’in malı oldu?)

Ankara’daki iktidar-muhalif herkese soruyorum: Amerika Türkiye’ye düşman olduğunu göstermek için daha ne yapsın?

Bu nedenle… 

Erdoğan’ın 13 Kasım’daki Washington ziyaretini iyi niyetli bir çaba ama olmasa da olur bir yorgunluk olarak değerlendiriyorum.

Amerika ile konuşacak neyimiz kaldı ki…

 

İncirlik-Kürecik kapatılmalıdır

Ekonomimizi mahvettiğini söyleyen… 

PKK’yı bölgesel müttefik ilan eden… 

Kendisine ait olmayan Suriye toprakları için bizi açıkça tehdit eden… 

Amerika… 

Artık, askeri üslerinin topraklarımızdaki varlığı ulusal güvenliğimiz için ağır tehdit, “milli şerefimiz” açısından ise büyük bir yaradır, kabul edilemez.

İncirlik başta, tüm Amerikan üsleri ve Kürecik’teki NATO üssü derhal kapatılmalıdır.

Özellikle ABD’nin İncirlik’te depoladığı nükleer başlıklar, Türk milletini Rusya’nın nükleer vuruş alanı haline getirmektedir, bunu taşıyamayız. 

Türkiye “nükleerden arınmış toprak” ilan edilmeli ve Rusya ile ikili “saldırmazlık anlaşması” imzalanmalıdır. 

Ben, düşmanım Amerika için neden nükleer savaş tehdidi altında yaşayım, bu saçmalıktır. 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  20 Ekim 2019 14:23
  0 0
  aşağıdaki yorumun gerekçesi şu.unutmayın. 2001 de miydi. ABD türkiyeden ırakja gırecekti ama biz hayır dedik. .DOLAYISI İLE KESİN KABUL EDİLECEK DİYE GEMİLERDE VE UÇAKLARDA BEKLEYEN ASKERLER NE YAPTILAR BAŞKA YERLERE İNDİLER VE DE BU ABDYE DERS OLDU.bu arada PKKlılar YAHU TÜRKLERLE NE UĞRAŞIYORSUNUZ ,ELİN BURAYA İNİN,PİST YAPIN ZATEN VAR İŞTE deyip, ABDlilerin orada üs kurmalarına sebep oldular.BİZ REDDETTİK AMA ,PKK DAVET ETTİ. VE ABDyi kazandı.
 • hursit dilaver 1

  20 Ekim 2019 14:19
  0 0
  aman yanlış yapmayalım. İNCİRLİK ELİMİZDE KOZDUR. incirlik giderse hemen KOBANİ DE YA DA RAKKA DA YENİ BİR İNCİRLİK YAPARLAR. KONTROL DA EDEMEYİŞZ. VE DE pkk İLE YAPARLAR. BIRAKIN İNCİRLİK BURADA KALSIN. gerektiğinde halk oray basar.ABDlileri rehin alır.
 • serol

  11 Ekim 2019 16:39
  1 0
  sadece nato üyeliği oylanmasın ab üyeliğide oylansın onun içinde sandık konulsun özümüze dönelim her alanda özümüze dönelim
 • Cavit Doğan

  11 Ekim 2019 12:05
  1 0
  Öneriniz müthiş! Bunca yaşananlardan sonra Türkiye’nin NATO üyeliği bir an önce referanduma götürülmelidir. Fikrinizi içtenlikle destekliyorum. Lütfen bu konunun üzerinde ısrarla durun. Konuyu başlı başına ele alıp daha kapsamlı şekilde açıklayın, işleyin lüfen.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;