SİYASET

Ardan ZENTÜRK : ‘Ergenekon’ vardır ama FETÖ’cünün dediği gibi değildir

Tarih
10 Aralık 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Ardan Zentürk

Savcı haklı, FETÖ’cü savcıların anlattığı gibi bir “Ergenekon” örgütü yok, ama bu Amerikan emperyalizminin 1947-2016 arasında bu ülkeye yerleştirdiği, faşist GLADIO-A örgütünü unutmamız anlamına gelmiyor. 

GLADIO-A Soğuk Savaş yıllarında NATO tarafından “komünizmle mücadele” adı altında yapılandırılmış güçtür. 

GLADIO-A son 70 yılda 3 darbe 1 post-modern darbe ve sayısız askeri müdahalede bulundu, darbelerin hepsi ABD-NATO planlamasıydı, 28 Şubat ise ülkeye doğrudan yapılmış bir Siyonist müdahaledir.

“Darbeci/laikçi” kimlik taşıyan –sözde- Kemalist hareketin Gazi ile alakası yoktur, darbelerin meşruiyet arayışı için Washington’da üretilmiş bir stratejik payandadır. Bu payanda ile uzun süreli kontrol sağlanamayacağını bilen Amerikan emperyalizminin, son 45 yılda GLADIO-B olarak FETÖ’yü örgütlediğini de gördük. 

gladio a ile ilgili görsel sonucuYani… 

A’sı, B’si, C’si ile GLADIO karşımıza Kemalist, dinci-hocaefendici, aşırı milliyetçi, Almanya tarafından fonlanmış solcu kimlikle çıkabilir, perde arkasındaki tek hedefi Amerikan emperyalizmine hizmettir.

Kontrgerilla tartışmaları üzerinden GLADIO’ya ilk meydan okuyan sol lider olan Bülent Ecevit’in Avrupa fonlarına sırtını dayamış sol hareketten kopup kendi partisini kurmasının ve yaşamı boyunca da “bir bölen” olarak adlandırılmasının ana nedeni vatanseverliğidir. 

muhsin yazıcıoğlu ile ilgili görsel sonucuAmerikan emperyalizmine, 1970’li yılların berbat deneyimlerinden sonra “dur” diyen iki vatansever milliyetçi isimden Muhsin Yazıcıoğlu’nu FETÖ/CIA öldürdü, Devlet Bahçeli’yi 15 Temmuz gecesi ellerine geçirselerdi ne yapacakları bellidir. Bahçeli ile baş edemeyen aynı gücün karşımıza, mali kaynakları sorgulamalı bir partiyi dikmiş olması dikkat çekicidir. 

Muhafazakar kesimin güçlü lideri R. Tayyip Erdoğan 2009’da Şimon Peres üzerinden siyonist-emperyalist saldırılara “one minute” demiş devlet adamıdır, aslanlar gibi gitti, Amerikan emperyalizminin “arka bahçesi”nde Venezuela’yı ziyaret edip çizdiği rotadan asla geri dönmeyeceğini gösterdi. 

“Ergenekon”, bu ülkenin vatansever, bağımsızlıkçı kadrolarının FETÖ-CIA eliyle budanmasının eylemiydi, GLADIO ve emperyalizmle ile mücadele ise CUMHUR İTTİFAKI’dır…

“Haçlılar size bir şey yapmaz” diyen bir adamın hareketi 15 Temmuz’da başarılı olsaydı bugün Türkiye’yi Netanyahu yönetiyordu!.. 

 kripto fetöcüler ile ilgili görsel sonucu 

Üniversiteler, STK’lar, Almanya, CIA falan…  

FETÖ, akışkan/değişken bir örgüttür, yarın hangi kimlikle karşımıza çıkacağı belli olmaz. 

Yüksek ihtimal, emperyalizm, Columbia-Oxford üniversite hattının buradaki vakıf üniversiteleri bağlantısında “özgürlükçü”(!) bir aydın hareketiyle başlayan bir saldırı başlatacak. 

Almanya’nın fonlarıyla palazlandırılmış sol-liberal ittifak, neo-Sorosgiller, STK’lar, Avrupa fonları destekli internet yayınları karşılaştığımız yeni hibrit savaşın ana unsurlarıdır. 

Saldırı zamanla muhafazakar kimlik kazanacak, “Tayyip’i seviyorum ama bu seçimde AK Parti’ye oy yok” lafı emperyalist saldırının maymuncuk anahtarıdır. 

Eğer AK Parti içinden de, “Vatandaş işine baksın, teşkilat işlerine karışmasın” diyenler varsa, yakın takibe alınmalıdır, mutlak kriptodur. 

Vatandaştan kopmuş AK Parti Türkiye’nin siyasi felaketidir.  

  

İç savaşı zorlayacaklar  

Hukuk sisteminden FETÖ ile mücadelede tartışmalı kararlar çıkıyor. Kriptolar millette, “parası olan kurtuluyor, olan garibana oluyor” düşüncesi oluşturmanın gayretinde. FETÖ ile mücadeleye ağır darbe indiren hukuki metinler de peş peşe geliyor, izin veremeyiz. 

Oysa, Türkiye’de son bir ay içinde ele geçirilen kaçak silahla bir ordu donatırsınız. Sadece bir haftada ele geçirilen eroin miktarı Avrupa pazarının belki de bir yıllık tatmin aracıdır. 

Bu, emperyalizmin “narko-terör üzerinden” ülkede çeteleşmeye hız verdiğini ve yakın bir zamanda varoşlardan başlayan bir iç savaş denemesini başlatacağını gösteriyor.

Dikkat!..

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Barış

  10 Aralık 2018 20:26
  0 2
  Bu ülkede iç savaş çıkarsa gözleri ve mideleri doymayan AKP lilerin yüzünden. Çıkar millet ne istediyse verdiler. Denizleri,karaları, tarlaları hepsini inşaat yaptılar. Zeytinlikleri yok ettiler.GDO lu kanser yapan gıdaları halkımıza yedirip milleti kanser ettiler. Yanlış politiklar yüzünden gencecik askerler öldü yok oldu. Ve utanmadan sıkılmadan 25 milyar aylık alıp ve emekli olabiliyorlar. Mısırlı oğlu Atatürk'ün yaptığını Yunan yapmaz demişti. Acaba bunların bu millete yaptığını kim yapar
 • hursit dilaver

  10 Aralık 2018 17:03
  0 0
  enver aysever namlı biri de, deniz gezmişi bana sormayın, agzınızın payını veririrm havasında,,. EYY AYSEVER, ARABASI ODTÜ'DE DEVRİLİP YAKILIRKEN BUNU PENCEREDEN KAHKAHALARLA SEYREDEN ELÇİ COMERİ BİLİRMİSİN..DENİZ GEZMİŞİN DAVASI Dİ Mİ. SENİN SOLCULARINLA BU ELÇİNİN O SIRALARDA BİR ÇAK YAPMADIĞI KALMIŞTI..(ben tarihim, unutma)
 • HAK DAVA

  10 Aralık 2018 16:54
  1 0
  ARDAN BEY SÜLEYMAN BEYİN YAZILARINDA HEP SÖYLEMİŞİMDİR BİZ HAZIRIZ BEKLİYORUZ BİZLER DAHA 15 TEMMUZUN İNTİKAMINI ALMADIK GELECEĞİ OLANIN GÖRECEĞİDE VARDIR DERLER.SAYIN ARDAN BEY SİZ ONU BUNU BOŞVERİNDE BU KADAR KAFİRİ NEREYE GÖMECEKSİNİZ ONU DÜŞÜNÜN BENCE
 • bence

  10 Aralık 2018 12:00
  2 2
  Akp Mhp ile cumhur ittifakına girmeseydi bu kadar oy alamazdı. biz ne istedik erken yaşta evlenenlere düzenleme yapılsın eşler çocuklar ailleler kavuşsun. Vatan hainlerine ,i teretöristlere, askere kurşun sıkan kalleşlere zevk için cinayet işleyenlere İDAM cezası uygulansın dedik . ne oldu . koca bir hiç . işin ucunda devlet bekaası olmasa seçimler böyle sonuçlanmazdı. yine oylar hak edilmesede cumhur ittifakına verilecek. İDAM kanunu masumun mazlumun güvencesidir koruyucusudur.
 • As1

  10 Aralık 2018 11:40
  0 0
  Hocam Yüce Allahim Sizleri Korusun ve Türkiye yi gercek Türkleri Korusun
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;