GÜNCEL

Abdurrahman Dilipak : Bu gidişin sonu!

Tarih
28 Haziran 2022
İzlenme
Kişi
Yazar
Abdurrahman Dilipak

Rasim Kaan Aytoğu skandalı patladı. Prof., Suudi Arabistan’daki ve bazı Arab ülkelerinde birkaç şirketin yönetim kurulu üyesi.. Birkaç holdingin yönetimindeki bir kişinin grub olarak utanç verici görüntüleri yayınlandı. Bu konunun şu parti-bu partisi yok. 

Bu rezillikler patlamadan tedbir alınsın diye yazdığım bir yazı sebebi ile hakkımda dava açılmıştı. 

Ve bu olaylar artık patlamaya başladı. Dehşet dengesi Hekimbaşı çöplüğü gibi patlıyor. Seçime kadar kasetler ve dosyalar havada uçuşacağa benziyor. Gidişat iyi değil. 

Bundan sonrası için siyaset, sermaye ve bürokrasideki VIP ahlaksızlardan herkes yakasını kurtarsın, yoksa ateş hepsini yakacak!

Sahi, bu gidişin sonu nereye varır. Hal ve gidiş iyi mi? Dünyada, bölgede, ülkemizde işler iyiye gitmiyor. İnsanlar artık “daha iyiyi” aramıyor, gelecek günlerin geçen günleri aratmasından, daha kötü olmasından korkuyor. İnsanların korkuları umudlarından baskın hale geldi. Onun için mevcudu muhafaza derdine düştü. 

Ben korku ile umud arasında bir yerde duralım ve yüzümüzü HAKK’a dönelim derim. Bakın kıtlık yok, ama kıtlık olacak. “Yoksa nasıl olacak?” diye sorabilirsiniz. Mikrop yoktu ama salgın nasıl oldu ise öyle olacak.

 Bizi gören duyan, bilen, kadere, rızga, ecele hükmeden, hüküm sahibi, kadir-i mutlak bir Allah var! Korkmayın rızgınızdan az ya da çok yemeyeceksiniz, ecelinizden önce ya da sonra ölmeyeceksiniz. Allah bizleri mallarımız, canlarımız, sevdiklerimizle kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek imtihan edecek. Ve herkes yaptıklarının karşılığını eksiksiz görecek. 

Hani. Masallarda olduğu gibi, “Anahtar nerde?, Suya düştü, su nerde?, İnek içti, İnek nerde?, Dağa kaçtı. Dağ nerde?, Yandı bitti, kül oldu!” 

Olmayan mikrobun resmini yayınladılar, olmayan mikrobun ilacını ürettiler, aşısını buldular. Bu yalana politikacıları, bürokratları, bilim adamlarını, Media’yı, STK’ları, iş dünyasını, dini önderleri, herkesi inandırdılar. Bu işi nasıl yaptılarsa yine öyle yapacaklar. 

Artık “artırılmış sanal gerçeklik” diye bir şey var. “Deep Fake” diye bir şey var. “Bio Hackerler” var. “Neura Link”ler var, “Starlink”ler var, 5G var. “Yapay zeka”yı da geçtik, “yapay bilinç” de var artık. Meta Verse aşıklarını subliminal mesajlarla da yakalamak mümkün, akıllı evler, işyerleri, RF, WiFi üzerinden yakalamak da mümkün. Hele bir de “Lucid Dreeam”lar, “Astral yolculuklar”a meraklı iseniz. Aşıya da gerek yok artık, ilaç ya da sentetik et üzerinden de size ulaşmayı deneyecekler, yiyecek ve içecekler üzerinden her yolu deneyecekler. 

Bunlar kahin rolünü oynayan ajanlar. Salgın var diyorlarsa, ilacını, aşısını önceden hazırlıyorlar ve hepsinden önce mikrobunu hazırlıyorlar. Oyunun adı “Kontrollü bunalım stratejisi”. Sonra “tavşana kaç, tazıya tut”. Neyse ki, kendi aralarında liderlik, yöntem ve nihai hedef konusunda anlaşamıyorlar. 

Dünya bir siber diktatörlüğe doğru sürükleniyor.

Dün  MEİS’i almaktan söz ediyorduk, bugün KKTC’yi kaybetmekten endişe ediyoruz. Bu işin şakası yok. Farkındasınızdır, KKTC bir süreden beri birilerinin oyun alanı haline geldi. Rus, Ukraynalı, Yahudi oligarkların mekan tuttukları bir yer oldu KKTC

Öyle KKTC Türkiye’den çıkar, Yunanistan’a bağlanır diye de bir şey yok. Oranın yeni patronu olmak isteyen 4 grub var. 

İngiltere orada. Kıbrıs AB üyesi, AB orada, ABD fiilen orada. 

Doğu Akdeniz’den Baltıklara, Ege ile Adriyatik arasında yerleşti. Kıbrıs’ta görünmeyen bir devlet daha var, o da İsrail. Rus oligarklar, Ukrayna oligarkları Kıbrıs’talar. Yani Rus diye gördükleriniz aynı zamanda İsrailli. Kıbrıs’ta GEZİ’ye hazır olun. Bu projeye karşı çıkacakların kasetleri ve dosyaları hazır. O da yoksa o zaman başka unsurlar devreye sokulabilir. Hani “Arap Baharı”, “Kadife devrim” filan diyorlar ya, “Kıbrıs baharı”na hazır olun(!). 

Tabii Kıbrıs’tan Türk ordusu da çıksın diyecekler. Yunanistan da çekilecektir, Türkiye ile birlikte, müzakereler sonucu belki de. Bakarsınız Kıbrıs DAVOS gibi toplantıların yapıldığı yeni bir merkez olur, yeni bir Malta olur!. Biraz da İsviçre gibi finans merkezi, hatta  Las Vegas gibi eğlence, kumar, turizm merkezi haline de getirebilirler. 

Birileri Ankara’yı kışkırtacak. Ankara bir hamle yapacak olursa da karşı hamle askeri olmadan önce, toplumsal bir tepki şeklinde kendini gösterecek. Batı onlara destek verecek. Türkiye’nin AB ve NATO içindeki konumu askıya alınacak ve Türkiye pazarlık masasına oturtulmak istenecek. Bunun için mali, iktisadi, içtimai açıdan kıskaca alınacak. Bayram sonrası için bir sürü senaryo konuşuluyor. Bugün olanlar yarının habercisi gibi.

Yunanistan oltayı yutan balık”. Artık yem istemez. ABD kendine karşı çıkanları da, destekleyenleri de destekleyecek. Siyonistlerin, Anti Siyonist hareketleri kontrol etme senaryolarında olduğu gibi. Artık ABD’nin Yunanistan’dan çıkması öyle kolay değil. ABD, İran, Irak, Suriye, Filistin, Mısır konusunda şartlar istedikleri noktaya gelene kadar oradan çıkmayacak. Tabii aynı zamanda, Balkanlar, Kafkaslar için aynı durum söz konusu. Yunanistan artık ABD’nin sıçrama tahtası, Hava, Kara, Deniz üssü.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • misafir

    30 Haziran 2022 14:27
    0 0
    Sayın Dilipak a bir şey söylemek istiyorum. Yazmış olduğun bunca eleştirilerle ak parti dolayısı ile Cumhurbaşkanımızın oy vereceklerden bir kişiyi bile caydırır isen iki elim iki yakandadır. Öbür tarafta senden davacı olacağım. Sen de kalleş birisin. Müslüman gibi görünen ama hep müslümanları eleştiren bir yazarsın. Yorumumu iyi oku. Bir kişi bile olsa diyorum Reise oy verecektim ama senin yüzünden oy vermekten vaz geçerse öbür tarafta seninle görüşeceğim.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü

Copyright © 2022 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;