GÜNCEL

Washington Post'ta tam sayfa FETÖ uyarısı

Tarih
16 Temmuz 2018
İzlenme
Kişi

Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi, ABD'nin en saygın gazetelerinden birisi olan Washington Post gazetesine verdiği tam sayfa ilanda ABD halkını FETÖ'ye karşı uyardı.

ABD'de 150'ye yakın Türk-Amerikan sivil toplum kuruluşunu bir araya getiren Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC), 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yılı sebebiyle ABD'nin en saygın gazetelerinden birisi olan Washington Post'a tam sayfa ilan vererek FETÖ hakkında uyarılarda bulundu.İlanda, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Ankara'da Meclis dahil olmak üzere çok sayıda devlet binasının hedef alındığına işaret edilerek, Türk halkının darbecilere karşı sokaklara çıkarak tanklara müdahale ettiğini ve 250'den fazla kişinin şehit edildiği ve iki binden fazla kişinin ise yaralandığı hatırlatıldı.

Darbecilere emirlerin ABD'nin Pennsylvania eyaletine bağlı Saylorsburg kasabasında yaşayan elebaşı Gülen tarafından verildiğini belirtilen ilanda, Gülen, New York'taki Dünya Ticaret Merkezi'ne 1993'te düzenlenen saldırıdan dolayı ABD'de tutuklu bulunan Şeyh Ömer Abdurrahman'a benzetildi.

İlanda Gülen'in hala yargı önüne çıkmamasına değinildi

İlanda, Şeyh Ömer Abdurrahman'ın hakkındaki suçlamalardan dolayı tutuklandığı, FETÖ elebaşı Gülen'in ise yargı karşısına henüz çıkmadığı kaydedildi.

Amerikalılardan Gülen'in iadesi için baskı yapmaları çağrısında bulunulan ilanda, örgütün ABD'de düzenlediği programlar hakkında da okurlar uyarıldı.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • omer

  19 Temmuz 2018 09:34
  0 0
  uyandiklari yok bizim devlet parayi basarak (orada yasayan bir kisi uzerinden ) gazetede tam sayfa reklam vermis. bunlar guzel hareketler gazete parasina bakarsa bizde basar parayi kullaniriz imkanlari, rabbim bu hoca diyemeyecegim sebelegi demir parmakliklar arkasinda gormeyi nasip etsin.amin
 • HAK DAVA

  16 Temmuz 2018 15:29
  7 0
  GÜNAYDIN GERİ ZEKALI İBLİSLER YENİ Mİ UYANDINIZ AMA DUR BEKLEYİN SİZ KENDİ VATANINI KENDİ DİNİNİ SATAN BİR MELÜN KIÇI DARALINCA SİZİDE SATACAK YANİ PATRONLARINI AMERİKA PENTAGON CIA VE NATO...SİZE SESLENİYORUM BESLEDİĞİNİZ KARGA BİRGÜN SİZİNDE GÖZÜNÜZÜ OYACAK UNUTMAYIN BUNU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;