GÜNCEL

Terörist Zülküf Gezen cezaevinde Öcalan için kendini astı

Tarih
18 Mart 2019
İzlenme
Kişi

Teröristbaşı Öcalan için intihar eden terörist Zülküf Gezen'in cenazesine katılmak isteyen HDP'li vekillere, izin verilmedi.

Tekirdağ 2 No'lu F Tipi Cezaevi'nde hükümlü olarak bulunan 30 yaşındaki terörist Zülküf Gezen'in, teröristbaşı Abdullah Öcalan için dün kendini asarak yaşamına son verdiği açıklandı.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı da konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, terörist Zülküf Gezen'in 'fedai eylemi gerçekleştirdiği' yönündeki haberlerin doğru olmadığını bildirdi.

Zülküf Gezen ile ilgili görsel sonucu
(Bombacı Terörist,PKK'lı Zülküf Gezen)

"KENDİSİNİ ASTI"

Açıklamada, "Bir kısım internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında ifade edildiği gibi sözde 'tecride karşı fedai eylemi' söz konusu olmayıp, ilk bulgulara göre bahsi geçen hükümlünün ölümü kendisini asarak intihar etmek suretiyle meydana gelmiştir." denildi.

Açıklamada, olayla ilgili soruşturma açıldığı da belirtildi. Amcası Ahmet Gezen ise yeğeni Zülküf'ün, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasından dolayı 12 yıldır hapis yattığını söyledi.

AMCASI AÇIKLADI

Ahmet Gezen, yeğeni Zülküf'ün 1 Mart'tan itibaren açlık grevine girdiğini ama Hepatit B hastası olduğu için onuncu günün sonunda arkadaşlarının ona eylemden vazgeçirdiğini söyledi. Gezen, yeğeninin herhangi bir psikolojik sorunu olmadığını, intiharının nedeninin ise 'tecridi protesto etmek' olduğunu ifade etti.

HDP'LİLER CENAZEYE GİTMEK İSTEDİ

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, Gezen ailesinin evini ziyaret ettiğinde cenazenin havalimanına getirildiğini öğrendiklerini söyledi.

Havalimanından cenazenin defnedileceği Yeniköy Mezarlığı'na giden tüm yolların kapatıldığını söyleyen Başaran, milletvekillerinin de mezarlığa alınmadığını söyledi.

Terörist Zülküf Gezen cezaevinde Öcalan için intihar etti 

POLİS MEMURUNU ŞEHİT ETTİ

Diyarbakır'da polis memurlarının bulunduğu terzi dükkanına el bombası atan Zülküf Gezen, 1 polis memurunun şehit edilmesi, 2’si polis 6 kişinin yaralanması olayında yargılanan 2 sanıktan biriydi. Zülküf Gezen, 2 kez ağırlaştırılmış ömürboyu, toplam 104.5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.(Ensonhaber)


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  19 Mart 2019 15:34
  0 0
  son öğrendiğimize göre kendisi değil PKK çetesi bunun intiharı emrini vermiş ve o da intihar etmiş. kendi seçmenlerinizi aptal yerine koymayın. kimse intihar etmez,zorlanır. filmlerde vardı mesela KARTAL YUVASI FİLMİNDE MARLON BRANDO MUYDU,' İYİ ANILMAK İSTİYORSAN AŞAYIGA İNMEDEN ATLA' DEMİŞLERDİ. ÇÜNKÜ HAİNLİĞİ ANLAŞILMIŞTI VE DE O ATLADI. AMA KAHRAMAN olarak öldü.
 • hursit dilaver

  18 Mart 2019 16:06
  0 0
  BU KOLAY ÖLÜMDÜR.sen ki polis ya da asker şehit ettin.ipini çook çekecek olan vardır da kendini kurtardın demek. yahu 13 mart akşamını bekleseydin, senin takım epey güç elde edecekti, belki de seni çıkarırlardı. geçen 10 martta da apo itini imralıdan kurtarmak için denizden tünel kazıyorlardı. varamadılar zaar. yoksa o CHPli mebusun müjdesi buydu diye düşünmüştüm.ama kazı devam ediyorsa ki, ha gayret.. bari 31 mart akşamına denk getirecekler ..ne bilelim. birileri müjde vermiştir bunlara..
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü

Copyright © 2024 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;