SİYASET

New York Times’tan Muharrem İnce güzellemesi

Tarih
23 Haziran 2018
İzlenme
Kişi

ABD’li New York Times (NYT) 24 Haziran seçimleriyle ilgili hazırladığı Iliana Magra imzalı haberde Erdoğan’ın karşısında yarışacak beş adayı yorumladı.

“PRATİK ZEKALI, OTORİTER VE KOMİK”

NYT, Erdoğan’ın ardından en güçlü aday olarak görülen Muharrem İnce için; “Pratik zekalı, akıllı, otoriter ve komik” yorumunda bulundu.

İNCE’NİN DİYARBAKIR MİTİNGİNİ HDP’LİLER DOLDURMUŞTU…

Haberde İnce ile ilgili “Kürtlere de ulaşmayı başarabilen bir milliyetçi” ifadeleri ise dikkat çekti. Bu ifade, HDP’yi destekleyenlerin Kürtler olduğunu kabul eden NYT’nin İnce’nin Diyarbakır mitingine CHP’lilerden çok HDP’lilerin katıldığını kabul etti şeklinde yorumlandı.

DİĞER ADAYLARI DA ÖVDÜLER

NYT, ‘Erdoğan olmasın da, kim olursa olsun’ mantığıyla yayınladığı haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısında yarışacak diğer adayları da övdü. İyi Partili Akşener için “Türkiye’nin Demir Leydisi” diyen gazete, Karamollaoğlu için, “deneyimli bir siyasetçi” ifadelerini kullandı.

“YARIŞA HAPİSTEN KATILIYOR”

Gazete, bir başka cumhurbaşkanı adayı olan eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için ise “Türkiye tarihinde bir ilk: Hapishaneden aday oldu” başlığını kullandı.

“ESKİ MAOCU, KOYU MİLLİYETÇİ”

NYT tarafından, Vatan Partisi’nin adayı olan Doğu Perinçek’in eski bir Maocu ve koyu bir milliyetçi olduğu ifade edilirken, Vatan Partisi’nin Meclis’te sandalyeye sahip olmadığı bilgisi de veriliyor.

Gazete, 15 Temmuz sürecinin ardından Perinçek’in, Erdoğan’ı sıkı bir şekilde desteklediğini okuyucularına aktarırken, seçim vaadi olarak ise OHAL’i devam ettirme sözü verdiğini belirtiyor.

23 Haziran 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;