GÜNCEL

Nakşibendi lideri Bursevi: Challenger uzay mekiğinin cıvatalarını gevşettik

Tarih
12 Mart 2018
İzlenme
Kişi

Nakşibendi tarikatı lideri Bursevi'nin sözleri dinleyenleri hayrete düşürdü. Ahmet Yasin Bursevi, 1986'da kalkışından dakikalar sonra infilak eden Challenger uzay mekiğini kendilerinin düşürdüğünü iddia etti. Nakşibendilerin lideri Şeyh Nazım Kıbrisi öldükten sonra yerine Şeyh Ahmet Yasin Bursevi geçti.

Bursevi'nin yayınladığı bir video sosyal medyada gündem oldu.

"CIVATALARINI GEVŞETTİK"

Bursevi olayı şöyle anlattı:

“Bu Challenger diye bir uzay aracı fırlattılar ya. O tam fırlatıldığı zamanda Habbe'nin içindeydik. Bak yazılıdır o da. Habbe'nin içerisindeydik, Ahmet amca Hızır Aleyhiselam'dan yardım istedi. Televizyon yok, hatmenin içerisindeyiz. Fırlatıldı hala niye patlamadı diyor Ahmet amca. Sesli konuşuyor, duramıyor. Mehmet Emin amca da dedi ki 'Ahmet merak etme cıvatalarını gevşettik biraz sonra bu düşecek.' Yemin ediyorum, saatle yazdık oraya. Dediği saatte tam saniyesi saniyesine ertesi gün haberlerde dinledik. O saatte Challenger patladı”

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • ahmed

  17 Mart 2018 03:47
  0 0
  Arkadaşlar benim anlamadıgım bu konuşma 1988 de yapılmiş .1990 da 98 de 2000 ve 2018 de bu yeni değil fakat naştada yazdıgım gibi bu gün bu konunun sansayonelmiş gibi yayınlanmasının ardında acaba bir ard niyetmi var .ne oldu da bu gün m,llet taktı challencere ve civatasına .ahmed yasin burseviye cıvatacı diyenlerin demi acaba civatalarını birileri gevşetti ne dersiniz bence gevşeyenleri gevşeteler var ya kim bu gevşekler onu anlayamadım
 • drriza

  13 Mart 2018 21:55
  1 0
  palavra
 • osman

  13 Mart 2018 16:55
  1 0
  ya bu herifler akşam ne yer ne içer iyice kafayı yemişler...adamın çenesi düşmüş haberi yok valla...
 • Akdenizli

  13 Mart 2018 15:27
  1 0
  Ulan biktik sizin gibi, fetö gibi, oktar gibi, vs. gibi kukla proje tiplerden. Düsün Müslümanlarin yakasindan bre zindiklar.
 • halil

  13 Mart 2018 13:29
  2 0
  Atma recai yaptığın iş değil ondan önce ve sonra çok mekik gitti. yaptığın bir işe yaramadı
 • Ndr

  13 Mart 2018 12:28
  2 0
  Ciddiye almayın???
 • Osmanlı

  13 Mart 2018 04:34
  2 0
  İyi de challenger'in muhtemel zararlari ne idi de civatalarini gevsettigini iddia ediyorlar? Oyle bir imkan varsa neden Sisi'nin, BAE emirinin, donald trump'in, Suud hanedaninin, pentagon'un, cia'nin, israil'in, sessiz sinsi mossad'in, myanmar'in, rusya'nin, esed'in civatalarini gevsetmiyorsunuz? Bunlardi dunyanin basina bela.
 • Abdullah Yılmaz

  13 Mart 2018 02:57
  4 0
  Efendi böyle zırvalamış diye niye ağzımı bozayım? Farz edelim öyle oldu abd'ye ne zararı oldu Müslümanlara ne faydası oldu? Madem böyle bir hüneriniz var: 6.Filonun uçak gemisinin civatalarını gevşet, hatta içindeki kendi enerjisini üreten Atom santralini patlat??? Ha 6.filo olmasına da gerek yok diğer uçak gemilerinden birinin civatalarını gevşet 20 Milyar dolar zarar vermiş olursun? Haydi görelim hünerinizi bekliyoruz!
 • mehmet nuri demiroğlu

  13 Mart 2018 02:40
  4 0
  Bu adam şizofreni hastası yakınen tanırım Akıl hastası olduğu için tedavi olur düzelir diye girdiği tarikatın ritüellerini öğrenip kendini şeyh zannetmeye başlamış Bursa da Hurriyet mahallesinde oturur yıllarca almanyada çalışmış bulgar göçmeni bu şahıs şeyhlik seyyidlik vs iddalarla kıbrısıye kendini isnat etmeye çalışıyor Adnan oktarın methiyelerine mazhar olan bu serseri mahalesef parlatılmaya çalışılıyor
 • nascar

  12 Mart 2018 12:34
  2 1
  şimdi bunun gibi soytarıya ne diyeceksin, Challenger'i düşürdün ne oldu, Kime hangi müslümana yararı oldu, Challenger'i düşüreceğinize hergün müslümanları bombalayan İsrail'in Abd'nin Rus'un uçaklarını düşürseydinizya hiç olmazsa binlerce hayatı kurtarmış olurdunuz.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;