GÜNCEL

Kılıçdaroğlu'ndan İngiliz yatırımcılara bir dizi uyarı

Tarih
21 Ekim 2018
İzlenme
Kişi

Kılıçdaroğlu İngiltere'de yaptığı temaslar kapsamında verdiği bir demecinde, "Türkiye'de yabancı sermayenin güvencesi yok" ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği İngiltere'de BBC Türkçe'nin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, CHP'nin, İş Bankası hisselerinin hazineye geçirilmesine yönelik AK Parti ve MHP'nin hazırlayacağı tasarıyla ilgili BBC'ye yaptığı açıklamalarda "Türkiye'de yabancı yatırımcı için sermayenin güvencesi yok" dedi.

kılıçdaroğlu londra ile ilgili görsel sonucuİşte Kılıçdaroğlu'nun o sözleri:

GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK İÇİN HİSSELERİ KONUŞUYORLAR

"Gündemdeki bir diğer konu da İş Bankası'ndaki CHP hisseleri. Sürekli açıklamalar geliyor, tartışılıyor. Partinizden de bu hisselere el konulursa direniriz diye bir açıklama geldi. Peki nasıl direnirsiniz?

İş Bankası'ndaki hisselerin temsilcisi CHP, Atatürk'ün mirası dolayısıyla, kendisinin el yazısıyla yazdığı bir vasiyetnameden kaynaklanıyor bu olay. Anayasal güvence altında. Ama Erdoğan Türkiye'de yaşanan ekonomik krizi toplumun gündeminden kaçırmak için böyle bir olay ortaya atmış durumda.

TÜRKİYE'DE YABANCI SERMAYENİN GÜVENCESİ YOK

Gerçekleşeceğini tahmin etmiyorum. Böyle bir olayın Türkiye'nin gündemine getirilmesini doğru da bulmuyorum. Eğer siz bir bankadaki hisselere el koyuyorsanız bir yasal düzenlemeyle bu şu anlama geliyor: O ülkeye, ister yerli olsun ister yabancı olsun, gelecek olan sermayenin veya orada yerleşik olan sermayenin hiçbir güvencesi yoktur. Hükümet her an arzu ettiği sermayeye el koyabilir anlamına gelir. Bu yanlışlığı yapacağını sanmıyorum."

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver SON ARTIK

  22 Ekim 2018 16:13
  0 0
  neyse son diyeceğim şu ki. işte ana muhalefet böyle olur. 1960 ihtilali sonrası BUNLAR NASIL OLSA İKTİDARA GELİP BAŞBAKAN FALAN OLAMAZLAR. BARİ İSMET PAŞAYA ANA MUHALEFET ÜNVANI VERELİM DE PROTOKOLDE YERİ BAŞBAKANIN YANI OLSUN DA, MURADINA BÖYLE ERSİN FALAN DİYE DÜŞÜNÜLMÜŞTÜ." O GÜN BU GÜNDÜR. ANA MUHALEFET BİR UNVAN OLDU. AMAN OLSUN. BU ONLARA YETER ZATEN. AMA DEVLETE ZARAR VERMEYELER.
 • hursit dilaver 6

  22 Ekim 2018 16:09
  0 0
  inşallah tayyip bey Yarın.' BİZİM DIŞ TURKLER DİYE BİR SORUNUMUZ YOKTUR' DİYEN CHPLİ ASLAN PARÇASINDAN DA BAHSEDER, NASIL 12.000 ADAYI VERDİĞİMİZEN DE.adamlar bu petrol sahaları için bizim 74den beri açmaya kıyamayıp ta 200 tane zamanının en lüks otellerinin olduğu maraş bölgesini ve uzantısındaki dipkarpası istiyor.BEN TURİZMCİYİM. O OTELLERE 80 SONRASI GİTTİK. ÖYLE KALDI. NİYE.. ONLARI BARİ SAHİPLERİ İŞLETEYDİ.ama özal daha gelmediği için turizm cahiliydik.
 • hursit dilaver

  22 Ekim 2018 16:04
  0 0
  şunu da bilin. 2. dünya savaşında italyanlar ege adalarndan çıkarken bize GELİN BURALAR SİZİNDİ ALIN TEKRAR diyerek,YUNANLILARA VERMEK İSTEMEMİŞLERDİ.ama bizim bir aslan parçamiz, BİZİM BAŞKASININ MALINDA GÖZÜMÜZ YOK DERKEN, YUNAN, İTALYANLARIN BOŞALTTIĞI 12.000 ADAYA HEMEN BAYRAGINI DİKİYORDU DİKKAT.. 12.000 ADA. 12 ADA DEĞİL.o adalar bizimdi. ve yunana hediye ettik. BARİ ŞU MEİS ADASINI ALAYDIK Dİ Mİ. MUSUL VE KERKÜGÜ VEREN , MEİS KÖPEĞİNDİR AL SENİN OLSUN mu dedi acep.
 • hursit dilaver 4

  22 Ekim 2018 15:59
  0 0
  BAKALIM YARIN EGE KRİZİ İLE NELER KONUŞULACAK.. KİMSENİN AKLINA BİZİM ANTALYADAKİ MEİS ADASI GELMİYOR.KIBRIS ÇEVRESİNDEKİ PETROL HATLARI İLE 12 MİL HİKAYESİ ORADAN BAŞLIYACAK..KİMSE MUSULU, KERKÜĞÜ NASIL VERDİN DİYE SORAMADIKTAN SONRA MEİSİ Mİ SORACAK. bir tek D.Mehmet Dogan sordu.tarih ve toplum kitabında galiba 75-80 80lerdi. arayın bulun. kim kimin toprağını neye dayanarak nasıl veriyor. falan.. cevabı o kitapta var.
 • hursit dilaver 3

  22 Ekim 2018 15:53
  0 0
  ne zaman türkiye oturup,alıp düşünecek, o zaman düzelir. BÖYLE İŞLER SALGARAYA OLMAZ BEYLER.BAKIN EN OLMAYACAK ZAMANDA KARŞINIZA NELER ÇIKARIYORLAR.dursun çiçek,tuncay özkanın neler dediğini 41 kere düşünün,yorum yapın.akşam bizim mahalle kanallarında aman ne yorumlar,ne fikirler,ne ileri görüşlülük.vay be.ama o kadar vatan kurtaran beyler eziklikten mi ne,YANIT,YANIT diye diye, CHPlilere selam gönderiyorlar. bre,CEVAP DEMENİN neyinden utanıp ezilirsiniz.BASKI MI YAPIYOR CHP size.
 • hursit dilaver 2

  22 Ekim 2018 15:44
  0 0
  geçenlerde iki yorum oldu, biri kemal beyin londra seyahat-i şahanesi digeri de,kemalizmin ve CHPnİn 6 okunun anayasa olduğu ve,bu düzen gittiği müddetçe bunun değişmiyeceğini,MENDERES DE, ÖZAL DA,DEMİREL DE, ERBAKAN DA,TAYYİP BEY DE ANLAMADI.BAKIN 30LARDAN BERİ BÜROKRASİYİ ASLA YANLARINA ALAMADILAR.ÇÜNKÜ İSMET PAŞA ÖYLE KURDU.tayyip bey de alamadı.işte meydanda DURSUN ÇİÇEK,TÜNCAY ÖZKAN NE DEMiŞTİ.bunları bilin.ALMANYADA HİTLERİ, İTALYADA MUSSOLİNİYİ, İSPANYADA FRANKOYU YIKTIK.deel di mi..
 • hursit dilaver 1

  22 Ekim 2018 15:38
  0 0
  eee.gittiği yer DEVLET-İ FEHİMANE.. yani ne diyecekti ki. ihsanettin ekmeleoğlu,meral applam,refahçiların che gueverası... daha gerisini dememe ne gerek var. bizde işler böyledir. mesela ecevit başbakan olduğunda londraya gider, demirel,özal amerikaya,mesut almanyaya..erbakan da libyaya..en iyiniyetlisi de erbakandır.allah rızası, islam kardeşliği için gitti ama orası ve mısırda çektikleri malum.işte rezilliklerin şahikasına çıkan suudiler.
 • Kafiroglu kafir kk

  21 Ekim 2018 19:28
  0 0
  Ucube hem ekmegeni yer hem sofrana pisler. KK bir kiyamet alameti. Turkiyeden para kacirip Londra'ya goturenlerde kk gibi gavurlar. Ezber, sallama falan degil ha! Bizzat gercektir. Bir ornek, TR deki varliklarini nakte cevirip Susex bolgesinde £50 milyon poundluk tasinmaz satin aldi gavurun biri..
 • Hacı Güven Stockholm

  21 Ekim 2018 16:35
  0 0
  Defolsun Türkiye Cumhuriyeti'niden , böyle cahil beyinsiz vatan hainlerin ve düşman larin bu güzelim vatanda yaşamaya ve pisletip kirletmeye hakkı yoktur, Yansın cehennem bunlar için !
 • Namyelüs

  21 Ekim 2018 13:47
  0 0
  Bir de kendine Atatürk'çü demiyor mu...Hadi canım sen de.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;