SİYASET

ESKİ ÜLKÜCÜLERDEN İMAMOĞLU'NA DESTEK

Tarih
19 Haziran 2019
İzlenme
Kişi

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, geçmişte siyasette aktif rol alan ancak şimdi hiçbir siyasi partiyle bağı bulunmayan demokrat ülkücülerle buluştu.

​‘EKREM İMAMOĞLU’NA DESTEK VERECEĞİMİZİ ALENEN İLAN EDİYORUZ’

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından Yusufiyeli Ülkücüler Vakfı adına açıklama yapan Recep Küçükizsiz, “Biz, ülkücüler iktidarın başta dini istismarı olmak üzere israf, adam kayırma, yolsuzluk, dar kadroculuk ve toplumu kamplara bölen uygulamalarına şahit oldukça ata buyruğundan ne kadar uzaklaştığımızı üzülerek fark ediyoruz. Emanete sahip çıkmanın gereği, mağdur ve mazlum durumundaki Ekrem İmamoğlu’nu bizzat amcasının ülkücü arkadaşları ve onunla aynı değerleri paylaşan ülküdaşları olarak hiçbir parti mensubiyeti taşımaksızın, seçimlerde oylarımızı vererek destekleyeceğimizi kamuoyuna alenen ilan ediyoruz” dedi.

‘TOPLUMUN HER KESİMİNİ TEMSİL EDECEK BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI YOL HARİTAMIZDIR’

Sözcü'den Fatma Vurgun'un haberine göre Küçükizsiz'in ardından konuşan İmamoğlu, “Burada bugün sohbet ettiğimiz ülkücü camianın değerli üyeleriyle hem karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk hem de İstanbul’un eksiklerini, sıkıntılarını konuştuk. Aynı zamanda, yaşadığımız bu ikinci seçimin sadece yerel bir seçim değil, bir demokrasi mücadelesi olduğunun altını çizdik. Bu yönleriyle fikir birliğine vardığımız birkaç hususu belirmek istiyorum. Öncelikle, milli ve manevi değerlerimizin elbette sohbeti yapılabilir, elbette karşılıklı fikir alışverişinde bulunabiliriz ama bizim için asla bir siyasi malzeme olmayacaktır. Bu anlamda biz milletimize ve bizi bir arada tutan değerlerimize güveniyoruz. Bunların, siyasi artı noktasında da hiçbir parti tarafından kullanılmamasını, konuşulmamasını, duyguların yarıştırılmaması gerektiğini belirttim. Bu konuda da aslında aynı fikre sahibiz katılımcılarla” ifadelerini kullandı.

 “Bu bir yerel seçimdir ve İBB’nin bugün yaşadığı sorunlardan, partizanlıktan, israftan, sadece İstanbul’u ve İstanbulluyu değil, bir avuç insanı düşündüğü kavramlardan kurtulması içindir” diyen  İmamoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“O bakımdan biz, kapsayıcı, herkese bu şehrin insanı gözüyle bakan, etnik köken ve inanç ayrımı yapmaksızın herkesi kucaklayan bir demokrat yönetim anlayışıyla göreve layık olduğumuzu düşündük ve ifade ettik. Kendileri de bize, destek olma konusundaki fikirlerini beyan ettiler. Demokrasi mücadelesi kısmında da seçme hakkını kullananların haklarının gasp edildiği hukuka aykırı dönemin sona erdirilmesi noktasında yaşadıklarımızı ifade ettik. Desteklerini ifade ettiler. Çok teşekkür ediyoruz ülkücü camiaya, burada olan temsilcilerine. Toplumun her kesimini temsil edecek bir belediyecilik anlayışı bizim yol haritamızdır.”

Toplantıda bulunan Milli Boksör Alptuğ Öner de, İmamoğlu’na eldiven hediye etti. İmamoğlu, “Birkaç saniyeliğine boksör olacağım. Gerçek başarıların, sporcuların yanındayız. Bilgim var başarılarınızdan. Dünyanızdan, bakışınızdan da bilgim var. Tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Eldivenleri giyen İmamoğlu ve Öner objektiflere poz verdi.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Ali

  20 Haziran 2019 09:24
  2 0
  Her siyasi partide menfaat icin herseyini verebilecek sahislar mevcut bunlar da eski ulkucu diye aslinda kendini satmis yaratik toplulugu cok merak ediyorum serefini haysiyetini namusunu kaca satmislar ulkuciluk demek bir insanin namusu demektir
 • K. tufan

  20 Haziran 2019 07:58
  2 0
  Allah ıslah etsin bınlerce ulkuculerın katıllerıyle aynı safta olmak.Sehit ulküdaşlarımızın kemiklerini sızlatır.Sizlere bu utanc yeter.
 • Fatma

  20 Haziran 2019 05:04
  5 0
  Dinsiz partiye oy vermek desteklemek ne zamandan beri ülkücüye atabuyruğu olmuş.
 • Cafer c

  20 Haziran 2019 02:18
  5 0
  Hadi ordan!.. Şıracının şahidi bozacı bozuntuları sizi!.. Bir tek doğru olan şey var haberde o da... eski ülkücü oldukları. Ya da ülkücü eskisi demek daha mi doğru olur..?
 • VATANSEVER

  20 Haziran 2019 01:52
  3 0
  Bu bir akıl tutulmasıdır başka hiç izahı yoktur.Bu nasıl bir ülkücülüktür?Böyle ülkücülük olmaz.Bu olsa olsa soytarılıktır.Şehitlerin kemikleri sızlamaktadır.Daha dün gebertilen teröristin cenazesine taziyeye giden,teröristin cennete gitmesi için dua ettiğini söyleyen ve terör örgütünün elebaşıları ve terör örgütü pkk uzantısı hdp tarafından da desteklenen Papazoğlu'nu destekleyeceksin sonrada biz ülkücüyüz diyeceksin.Hadi oradan sahtekarlar...
 • NİĞDELİ

  19 Haziran 2019 23:44
  2 0
  İNSANLAR KARAKTERLERİNE GÖRE TARAFA DÜŞERLER...BİLİYORLAR PKK NIN İMAMOĞLUNA DESTEK VERDİĞİNİ....ANCAK KARAKTERLERİ ONLARA PKK YI BİLE ARTIK SEMPATİK GÖSTERDİĞİ İÇİN CHP Yİ DESTEKLEYECEKLER....ŞİMDİDEN ELLERİNE ŞEHİT KANI BULAŞMIŞTIR....YIKASALARDA ÇIKMAZ....ÇEVREMİZDE BU ŞEKİLDE SAPITAN İNSANLAR VAR....YALNIZ HEM BU DÜNYADA HEM AHİRETTE MUTLAKA BEDEL ÖDERLER.......
 • mehmetm

  19 Haziran 2019 21:42
  2 0
  İmamoğlu kazanırsa nasıl olsa bunlarda hayır duaları kabul edecek maça sağlam.Keşke oy vermeseydik, elimiz kolumuz kırılsaydı diyecekleri kol da sağlam. Eh, bize de eski ülkücülerin, kurtların basitleştiklerini (!) izlemek düşüyor. Gerçi bunlar çok kısa bir sürede basit yaşama düşmüş olsa gerek. Kurt olsalardı kısa bir zamanda basit yaşama dönemezlerdi.
 • Köroğlu

  19 Haziran 2019 19:47
  2 0
  Onlar proje Meralin yanına geçen çakma ülkücüler. Ülkücülük bir davadır alınıp satılmaz onlar ancak menfaatlerinin esiri olmuş zavallılardır
 • ayhan

  19 Haziran 2019 19:24
  1 0
  bunlar fetö nün mhp yi ele geçirmek için kullandığı maşalar olabilirmi.? yada hiçbir zaman milliyetçi kimliği sindirememiş kimseler?
 • HAYDAR TOPÇUOĞLU

  19 Haziran 2019 18:56
  3 0
  HEM ÜLKÜCÜYÜM HEM VATAV SEVERİM HEMDE PKK NIN AÇIK DESTEK VERDİĞİNE DESTEKLE ÜLKÜCÜ DEĞİL ÜLKÜCÜ OLDUĞUNU ZANNEDEN VATAN SEVER DEĞİL VATAN SEVER OLDUĞUNU ZANNEDENLER AT İZİ İT İZİNE DEĞİL ÇAKALLA SIRTLAN İZİ BİR BİRİNE KARIŞMIŞ BUNLARIN HEPSİ LEŞCİ
 • Bir Okur

  19 Haziran 2019 18:12
  8 0
  Eğer HDP nin çizgisini beğenen bir CHP adayına eski ülkücüler destek veriyorsa baştaki o "eski ülkücüler" takısı tamda yerinde ifade olmuş zira "Ülkücüyüm" deyip CHP ve HDP birlikleliğinin sakat çocuğu İmamoğlu'na başka türlü destek veremezlerdi.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;