GÜNCEL

Cemile Bayraktar: AK Parti başörtüsü sorununu tam çözmedi

Tarih
24 Eylül 2018
İzlenme
Kişi

Yazar Cemile Bayraktar‏ başörtüsü sorununun AK Parti hükümeti tarafından tam çözülemediğini söyledi. Bayraktar, başörtülülerin sürekli nefret söylemine maruz kaldığını anlatarak, "Başörtülü kadınlar kimseye yaranmak zorunda değil" dedi.

cemile bayraktar ile ilgili görsel sonucuSosyal medya hesabı Twitter'dan açıklamada bulunan Bayraktar AK Parti'ye tepkili. "Bu ülkede başörtülü kadınlar seçilme, başörtülü çalışma-okuma hakkına Ak Parti sayesinde sahip oldu" diyen Bayraktar, "Halen devam eden keyfi yasakçılık ve ayrımcılık söylemi hukuksal olarak tanımlanmadı" ifadesini kullandı.

Bayraktar şunları kaydetti:

Başörtülü kadınlar kimseye yaranmak zorunda değil ama zaten yaranamaz da “çok tesettürlü olsan; terörist, kara fatma, yobaz” derler, “başörtülü, taytlı makyajlı olsan; seninki örtü değil” derler. Durmadan nefret söylemine maruz kalıyoruz, hükümet başörtüsü sorununu tam çözmedi.

 

Evet, bu ülkede başörtülü kadınlar seçilme, başörtülü çalışma-okuma hakkına Ak Parti sayesinde sahip oldu ancak halen devam eden keyfi yasakçılık ve ayrımcılık söylemi hukuksal olarak tanımlanmadı ve tanımlanmamaya da devam ediyor.

 

28 Şubat’la gerçekten yüzleşilseydi 15 yıl sonra çözülen sorun nedeniyle çalışma yaşı sınırlı tutulmazdı, 28 Şubat 97’de bırakıp, 2013’te yasaklar kalkınca okulunu bitirenler zaten mezun olunca yaş sınırına takılıyor, bu nasıl telafi, bu nasıl yüzleşme?

cemile bayraktar ile ilgili görsel sonucu

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;