POLEMİK

Erem Şentürk : “Mustafa İslamoğlu ifsad harekâtını” nasıl durdururuz?

Tarih
07 Ağustos 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Erem Şentürk
 Mustafa İslamoğlu, lider olarak mı yoksa vitrindeki figüran olarak mı bulunuyor? Şimdilik net olmasa da, bir ifsad operasyonu hatta çok yönlü bir ifsad harekâtı yapıldığı ortadadır.

Doğrudan Resulullah’ın Sünneti’ni ve dolaylı olarak da Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in efendimizin kendisini hedef alan bir büyük bir yıkım harekâtı yapılıyor. Amaç; Ehli Sünnet Şuuru’nu tahrip ederek başta Türkiye’yi ve beraberinde İslam âlemini İslam’dan uzaklaştırmak. Bu amaç için saldırılması gereken ilk kaleye yani Ehli Sünnet Şuuru’na bu yüzden saldırıyorlar.

“Kuran bize yeter”

Her biri birer cerbeze ustası olan ifsadcılar, önce bu lafla başlıyorlar dimağlara saldırmaya. Haşa ve kella sanki Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem’i sevmek, onun Hadis-i şeriflerine itaat etmek Kuran-ı Azim-i Şan’ı yetersiz bulmak oluyor sanki. Başta Mustafa İslamoğlu olmak üzere şu lafı söyleyenlerin hepsi, bila istisna hepsi; 124 bin Resul ve Nebi gönderen Cenab-ı Allah’a, “onlara itaat edin” diyen Cenab-ı Allah’a karşı “ben seni senden çok seviyor, seni senden çok anlıyor ve senin sahibi olduğun dini, senden daha iyi biliyorum” demiş oluyorlar. Şeytan da sözde kötü niyetli değildi. Tam da bu hesapla, “İnsanların yalancı, insanların kan dökücü olduğunu ve Allah’a itaat etmeyeceklerini” iddia etmişti. Aklı sıra insanlara karşı Allah’ı savunuyordu. Şeytan cahil de değil, Allah’a düşman da değil, Şeytan insana düşman çünkü Allah’ı insandan daha çok sevdiğini zannediyor. Hal böyle olunca; Cenab-ı Allah, Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem efendimize “Habibullah” dedikçe bunlar nefretten deliye dönüyorlar. Meselenin aslı astarı budur azizim.

“Adem Aleyhisselam’ın babası vardır”

Türkiye İran’a desin ki, Suriye’de senin nüfusunu kabul ediyorum, senin nüfuzunu kabul ediyorum, Suriye senindir”
“Uhud Savaşı’nda savaş alanını ilk terk edip uzaklaşanlar, savaş konseyinde düşmanla yüz yüze karşılaşma konusunda en çok ısrarcı olanlardır. Bunlardan biri olan Hz. Ömer…”
"Siz onun (Fetullah Gülen’in) ayakkabısını bile yetiştiremezsiniz…" 
“İmam hatipler IŞİD’çi yetiştiriyor…”
...
Bütün bu zırvaları böbürlene böbürlene dillendiren Mustafa İslamoğlu sonun da kalktı; “Resulullah hacamat yaptırdı diye hacamat yaptıran arkadaş, Resulullah yetimdi ananı öldürsene. Niye bu sünneti işlemiyorsun?” dedi. Cahil adam sünnet ne demek onu bilmiyor. Üstelik Resulullah yetimdi, anne katili değildi ama bu onu da bilmiyor. Yok biliyor da bildiği halde kasten çarpıtıyorsa işte o zaman da cerbeze yapan bir ifsadcı oluyor demek ki. Cerbeze, yalanı süsleyerek doğru göstermek, kurnazca lâflarla aldatarak üste çıkmak, lâf cambazlığı ile doğruları örtmek, yalan dolanla hakikati örtbas etmek anlamlarına gelmektedir.

Mustafa İslamoğlu’na karşı ne yapacağız peki nasıl mücadele edeceğiz?

En başta, ondan söz ederken soyadını bozmayacağız. İslamoğlu soyadı babası Rahmetli (Allah ondan razı olsun) Ahmet İslamoğlu’na aittir. Fıkıh, hadis ve tefsir alanlarında büyük hizmetleri olmuş bir âlim olan Ahmet İslamoğlu hocamız, 11 Ekim 2016 Salı günü ahirete intikal etmiştir. Muhterem büyüğümüz Ahmet hocamızın aziz hatırasına ve o anlamı çok güzel olan soyadına hakaret etmeyin. “İsyanoğlu, Şehvetoğlu” gibi yakıştırmalar edepsizlik, adapsızlık olduğu kadar isim yoluyla hakaret demektir ve bu bir suçtur.
Fetullah Gülen, Mustafa İslamoğlu vb. cerbeze ustaları, İslam tarihinde hep vardırlar ve bundan sonrada olacaklar. Onlar devlete sızmak için ellerinden geleni yaparlar. Hepsinin fanatik taraftarları vardır ve liderlerinin açığa düştükleri bütün hatalarını sabırla tevil ederler. Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in adını anınca salavat getirmeyi “yalakalık” sayan, “ne gerek var” diyen bu adamların hocasının adını takısız eksik söylesen seni kapının önünde boğarlar. Bir TV programında ya da vaaz sırasında cesareti olan Mustafa İslamoğlu’na “Mustafa” diye hitap etsin bakalım ne oluyor. Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in, dört halifenin adlarını asker arkadaşıymış palas pandıras söyleyen edepsizler sıra hocalarına gelince salavat için söyledikleri “yalakalığın” dibini bulurlar. Mustafa İslamoğlu’nun başını çektiği bütün bu saldırılardan gelen oklar işaret ediyor ki; bu zamanda en sıkı korumamız gereken hazinemiz Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem’e duyduğumuz sevgi. Ehli Sünnet âlimlerinin sözlerinin ve ilmi çalışmalarının halka yayılmasında daha çok çaba sarf etmeliyiz. Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in sünnetlerini yaygınlaştırmak için faaliyetler düzenlemeliyiz. “Aman adlarını söylemeyelim fitne çıkmasın, ademe mahkum edelim Allah’ından bulsun” halinden çıkmalıyız artık. Her zırva için sabırla ilmi reddiyeler yazmalıyız. Lafa gelince dudak büktükleri Fahruddin Er-Razi’nin Tefsir-i Kebir’den alıp alıp sanki kendi ilmi çalışmalarıymış gibi sattıkları her laflarını ağızlarına geri tıkamalıyız. Mustafa İslamoğlu ve onun fanatik taraftarları bundan sonra konuşacakları zaman bir değil bin kere düşünmek zorunda kalmazlarsa ifsada devam ederler.

Diriliş Postası
7 Ağustos 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • İnsan

  10 Ağustos 2017 03:09
  4 0
  Bizim dinimiz ehlisünnet değil İslam'dır Kitabımız rivayet kitapları değil.tek gerçek delilimiz olan, peygamberimiz hz. Muhammet s.a.v vahiy edilen kuran dır O yüzden boşuna kendinizi yormayın islam alemi ne çektiyse din tüccarlarından,ayetlerin anlamlarını düşünmeyen akletmeyenlerden çekti Saad süresi 29 ; Bu Kur’an, âyetlerini düşünsünler ve akıl sahipleri öğüt alsınlar diye sana indirdiğimiz mübarek bir kitaptır.
 • osmanavcu

  09 Ağustos 2017 15:27
  0 2
  peygamber efendimize laf söyleyen onun hadislerini yalanmış gibi göstermeye çalışan ,onun canlı kuran olduğu gerçeğini unutan alimleri Allah islah etsin...islahları mümkün değil ise Rabbim bildiği gibi yapsın...
 • selim

  09 Ağustos 2017 09:13
  1 2
  senin müslümanları eleştirmen için ilk önce müslüman olmam gerek, ehli sünnet dinin den olup ta müslümanları eleştirme be birader
 • fırat

  08 Ağustos 2017 16:39
  2 4
  bu mudur yani. alıştınız siz kolay harcamayı. herkesi harcayın. mustafa islamoğlu hata edemez mi eder. ama siz tetikte bekleyenler müslüman kardeşim hata etsin de ben çakayım edasındasınız
 • Mustafa-2

  08 Ağustos 2017 14:12
  0 3
  Ama teselli eden şu durum var belkide sevindirici bir durum, artık bu gibi modası geçmiş modernistlere kimse itibar etmiyor. Etmez çünkü, Allah ben dinimi tamamlayacağım buyurmaktadır. Kervan azametiyle yürürken üreyenlerin kervana ve kervandakilere asla bir zararı söz konusu değildir. Hacamat başlı başına Allah resulünün bir sünnetidir. Kan aldırma var diye diğer kan alımlarını hacamat yerine koyamazsınız. Böyle bir ifade kullanırsanız işte ucube bir anlayışın doğumunu ortaya çıkarırsınız.
 • Mustafa

  08 Ağustos 2017 14:10
  0 2
  Her İslam'dan bahsedeni ilim adamı yerine koyarsanız ve sık sık da çeşitli vesilelerle afiş ederseniz, sonuçta ucube ilim adamları ortaya çıkar ve bunlar islamı kırpa kırpa hadisi şeriften yoksun uygulaması basit ve kolay bir din anlayışı meydana getirirler ve kendi büyüttüğünüz acubelerle mücadele etmek zorunda kalırsınız. Bu tipler meydanı boş buluncada işte fetöcüler, mealciler bilmem neler neler peydahlanır.
 • büyük uyanış

  08 Ağustos 2017 10:23
  0 1
  artık hiç şüphem kalmadı. bir ülke aydınlarıyla ve halkıyla gerçekten ayağa kalkıyor
 • fuat kadıoğlu

  07 Ağustos 2017 22:37
  4 1
  Allah aşkına, Peygamberimizin mezarında hanımlarıyla münasebette bulunduğunu ( bunu çarli hebdo dergisinin karikatürize ettiğini düşünün),sahabelerin peygamberimizin kanını ve idrarını içip tükürüğünü üzerlerine sürdüklerini anlatan hurafelerin efendisi cübbeli hakkında söyleyecek lafı olmayanlar,bu iğrençliklere muhalefet edenlere niye bu kadar insafsızlar.Cübbeli ehli sünnetin yılmaz savunucusu olduğu için mi acaba ? Allah'tan korkunuz yok mu?
 • Fuat Kadıoğlu

  07 Ağustos 2017 22:21
  4 0
  "kitaptan kendilerine bir pay verilmiş olanlara baksana,aralarında hakem olması için Allah'ın kitabına davet olunuyorlar da,bir kısmı yüz çevirip dönüp gidiyorlar" Al-i İmran -23 Allah'ımızın bu uyarısına kulak verip Kur'an'ın hakemliğine boyun eğene kadar içinde debelendiğimiz zilletten kurtulamayacağız.Herkes durduğu yeri makul olan olarak kabul edip oradan atış yapıyor.
 • fuat kadıoğlu

  07 Ağustos 2017 22:11
  4 0
  Kur'an da nebiye itaatin emredildiği tek ayet yoktur.Nebi kavramı ile Rasul kavramı aynı şeyi ifade etmez.İtaatın emredildiği bütün ayetlerde Rasul kavramı kullanılır. "(Bu) Allah'tan ve Resel'den kendileriyle antlaşma yapmış olduğunuz müşriklere bir uyarıdır" Tevbe -1 Bahsedilen uyarı ayet olduğu için vahiyle ilgilidir.Yoksa Allah ve Resulden ayrı ayrı bir uyarıdan bahsedilmiyor.Vahiy alıp iletirken Resul,diğer zamanlarda nebi.Kur'ana bakın Allah aşkına
 • fuat kadıoğlu

  07 Ağustos 2017 21:25
  2 1
  Erem bey M.İslamoğlu'nun,F.Gülen ile ilgili sözlerini eleştirmekte haklı.Fakat buna benzer bir çok lakırdı yapmış olan ve şu anda aktif siyasetin içinde olanlarla ilgili herhangi bir eleştirisini hatırlamıyorum.Çünkü burda amaç bir problemi çözümlemek değil.Kendi din anlayışına zıt gördüğü için M.İslamoğlu'nun F.Gülen ile ilgili sözlerini ileri sürüyor.
 • KATIKSIZ islam

  07 Ağustos 2017 18:06
  3 0
  Günlük hayatta ehemmiyet verdigimiz isler kadar dinimize ehemmiyet vererek anlamaya calismiyoruz. Hep birilerini agzina bakarak gaza gelip konusuyoruz. islam ve müslümanlar Yerlerde sürünürken isimlerle GAZ lanip birbirimizi ezmiyelim insallah
 • Bagi

  07 Ağustos 2017 16:54
  4 5
  Neden kimse bu adamla ilgili bir yazı yazmıyor diyordun Feryadımı duymuşsun adamsın
 • OZISLAM

  07 Ağustos 2017 16:53
  3 5
  Bu konuda en büyük görev DİB'na düşüyor ama onlar da bunlarla mucadele yerine vazunasihatlarında ve kendilerine göre ilmi söylemlerinde ehl-i sünnet alimlerinden çok oryantalistleri referans alıyorlar. Meydan boylelerine kalıyor maalesef.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;